פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

טבלת האקסל בנויה מעמודות ושורות. העמודות מסודרות לפי אותיות והשורות לפי מספרים. כל תא בטבלה מקבל שם לפי העמודה שהוא נמצא בה והשורה.
תא B7 למשל, נמצא בשורה 7 בעמודה B.


את הנוסחאות שאנו בונים באקסל, אנו יכולים לכתוב במקום עם ערכים, עם תאים קבועים שערכיהם משתנים. הנוסחא היא קבועה וכל פעם שמשתנה הערך בתא המשתתף בנוסחא, התא שמכיל את הנוסחא מתעדכן.
למה הכוונה?
אנו יכולים לכתוב בתא מסוים שאנחנו רוצים שהוא יראה את התוצאה של פעולת חיבור בין שני תאים אחרים. בכל פעם שערך אחד התאים המשתתפים בנוסחא ישתנה, הערך שמוצג בתא הנוסחא יתעדכן גם.
למשל בתא C7 נרשום A7+B7= . בתא C7 נראה את התוצאה של החיבור בין שני התאים A7 ו- B7. אם הערכים ישתנו בתאים אלה, גם בתא C7 נראה שינוי.
אם אנחנו בונים טבלה עם מחירים בשקלים שמבוססים על שער הדולר, כדאי שאת שער הדולר שמשתנה לעתים קרובות נכתוב בתא אחד בודד, ואת כל שאר התאים נפנה בנוסחא אליו.
למשל, בתא שמחוץ לטבלה, נניח A20, נכתוב את ערך הדולר להיום, 4.6 ש"ח. בתאים בהם אנחנו רוצים לרשום את המחיר בש"ח לפי שער הדולר נרשום:
A20*מספר=  .כאשר בונים את הנוסחא, במקום לכתוב את שם התא, אפשר לעמוד עליו, ללחוץ עליו והוא ישתתף בנוסחא.
כדי לערוך נוסחא מסמנים את התא, לוחצים על F2 ועורכים את השינויים הדרושים.
כאשר לוחצים על ENTER המחשב מבין שסיימת לכתוב את הנוסחא ועובר לתא מתחת.
כדי לסייע לנו לערוך את הנוסחאות, המחשב צובע את התא שבו נכתבת הנוסחא ואת התא שאליו הוא מפנה באותו צבע. כך אפשר להיעזר בצבעים אלה ולראות בקלות אילו תאים שייכים לאילו הפניות.Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018