פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

יורי אורלוב (ניקולס קייג') הוא סוחר נשק שהתחיל את דרכו ממוכר נשק לכנופיות ברחובות ניו יורק, עד דרגת סוחר בין לאומי שהצליח לכסות את כל איזורי העולם הנתונים במלחמה.
באמצעות הכישרון שלו לשקר הוא מצליח לפלס את דרכו בעולם זה, להתחתן עם הדוגמנית בה היה מאוהב מגיל צעיר, להתעשר ולשכנע את עצמו שמה שהוא עושה זה בסדר.
ניקולס קייג', עם פרצופו המיוסר, מעורר הזדהות ואפילו חיבה בתפקיד זה. הסימפטיה אליו מעוררת את המחשבה מי בעצם אשם בהרג ובטבח שנעשים באמצעות כלי הנשק אותם הוא מוכר? האם סוחרי הנשק באמת אשמים או שהאשמים הם בני האדם שרוצים להרוג? האם סוחרי נשק הם אנשים חסרי מצפון ותאבי בצע, או אנשים שבסך הכל מנצלים את הסיטואציה כדי להתפרנס, כמו כל אדם שהתעשר בגלל שניצל את ההזדמנויות שהיו לו והם לא יותר גרועים מיצרני סיגריות וסוחרי מכוניות. ואולי אם הם לא היו, בני אדם היו מוצאים דרכים אחרות להרוג זה את זה. אולי אף יותר אכזריות.
האם הזמינות של כלי הנשק יוצרת את המלחמה או שהמלחמה יוצרת את הזמינות של כלי הנשק? האם יש דרך למנוע את ההרג?.
סוכן האינטרפול ג'ק וולנטיין (איתן הוק) הוא דמות נוספת מעניינת בסרט, המשמשת אנטי תזה לדמות הגיבור. בניגוד לאורלוב, וולנטיין הוא אדם תמים וכנה, ישר, אוכף חוק ומציית לחוק בלי להתפשר.
המרדף האובססיבי של וולנטיין אחרי אורלוב מתנהל במהלך כל הסרט ובסופו של דבר, מי שמנצח הוא החזק מביניהם. ומי החזק מבין שניהם בעצם? נכון, מי שהממשל מאחוריו. ומה שמפתיע את מי שעדיין תמים (כמוני למשל) היא מאחורי מי בעצם עומדת הממשלה....

ממליץ: כפיר ש., רעננה


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018