ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 
ליל כל הקדושים - הלילה של ה- 31 באוקטובר

ההאלוויין, ליל כל הקדושים (Halloween) נחגג בלילה של ה- 31 באוקטובר בכל שנה.


ליל כל הקדושים הוא הלילה שלפני ה-1 בנובמבר, שהוא "יום כל הקדושים", היום שחוגגים לזכר כל הקדושים והאנשים שמצאו את מותם בגלל אמונתם בנצרות.


החג התחיל במאה השביעית לספירה הנוצרית, בתקופה של האפיפיור בוניפקיוס הרביעי, שחנך את הפנתאון ברומא. עד אז היה המבנה הרומאי מקדש פגאני, והאפיפיור הכריז עליו כ"כנסיית מרים הקדושה של הקדושים המעונים". מאז יום זה מצוין כ"יום כל הקדושים".
לחג יש גם שורשים איריים. בימי הקלטים, עמים שישבו באירופה לפני האימפריה הרומאית, היו חוגגים בתאריך זה את השנה החדשה, בחג שנקרא Samhain.
הקלטים האמינו שביום זה מהלכות הרוחות על הארץ בלילה והעולם קרוב יותר לרוחות רפאים מאשר לחיים.
מנהגי התחפושות למכשפות, רוחות רפאים, זומבים ועוד כל מיני דברים מפחידים נובע מהתרבות הקלטית. גם המנהג לשים דלעת שיש בה חורים שהופכים אותה לפרצוף של מכשפה עם נר דולק בפנים נובע משם.
ההשערה היא שהקלטים התחפשו למכשפות ושדים כדי לבלבל את הרוחות שמסתובבות בעולם בלילה זה.

אלה המנהגים הכייפיים של ליל כל הקדושים:

תעלול או ממתק (באנגלית: Trick or treat) - הילדים מסתובבים ברחובות עם תחפושות מפחידות, דופקים על דלתות הבתים ואומרים: Trick or treat. מי שפותח להם את הדלת צריך לתת להם ממתקים, אם לא, הם מעוללים לו תעלול כלשהו כמו זריקת ביצה על הבית.

קישוט הבתים ברוח החג- בארה"ב, קנדה וחלקים מבריטניה נוהגים לקשט את הבתים בדלעת מגולפת בצורת פרצוף שנקראת גם ג'ק-או-לנטרן. יש כאלה שמוסיפים עוד חפצים מסרטי אימה כמו דחלילים מפחידים, מצבות ושלדים, קורי עכבישים ענקיים, עטלפים ועוד. 

תחרויות תחפושות- כמו שלנו יש את פורים, לנוצרים זה הזמן להתחפש לדברים יצירתיים ומקוריים ולעשות תחרויות. בימים אלה הרשת מלאה במיליוני תמונות של תחפושות מיוחדות, מקוריות, מצחיקות ויצירתיות.

מקובל גם לעשות מתיחות מפחידות לאנשים, כמו המתיחה שעשו לבחורה המסכנה בסרטון הזה:
 HAPPY HALLOWEEN 
 
עוד ימים מיוחדים בחודש אוקטובר:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018