ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 
שלושים וחמישה במאי- 4/6

יש אנשים שמתייחסים אל התאריך 4 ביוני כאל התאריך 35 במאי, המבוסס על ספרו המפורסם של אריך קסטנר, מכיוון שה-4 ביוני הוא יום המופיע חמישה ימים לאחר ה-30 במאי.
את הספר שׁלוֹ‏שִׁים וַחֲמִישָּׁ‏‏ה בְּ‏מַ‏אי אוֹ‏ דָּ‏‏נִי רוֹ‏כֵב אֶ‏ל הַ‏יָּ‏‏ם הַ‏דְּ‏רוֹ‏מִי כתב הסופר הגרמני אריך קסטנר בשנת 1931. הוא מספר על דני (במקור קונרד), שהוטלה עליו משימה לכתוב חיבור על הים הדרומי, מכיוון שהמורים החליטו ש"אין לו דמיון" כי הוא טוב בחשבון.

הדוד התמהוני של דני, סבוני, (רינגלהוט) לוקח אותו לים הדרומי ביחד עם הסוס המדבר נגרו קבלו, דרך הארון שבבית. בדרך הם עוברים באתרים שונים ומשונים, כמו ארץ העצלנים שבה איש אינו עושה דבר למחייתו וכולם בולעים כדורים כי הם מתעצלים לאכול, העיר האוטומטית שבה שולטת טכנולוגיה עתידנית (אשר בזמן כתיבת הספר נחשבה למדע בדיוני כמו אדם שמדבר בטלפון שמוציא מכיסו בעל חיוג קולי), והעולם ההפוך, שבו "הכניסה חינם! ילדים בחצי המחיר!" ואת ההורים מחנכים הילדים בבית הספר.

כל ההרפתקאות הללו קורות ב-35 במאי, דבר שאינו מוזר כלל, כי ה-35 במאי הוא כידוע יום המועד לנסים ונפלאות.

לכבוד ה-35 במאי, קנו את הספר 35 במאי של אריך קסטנר או השאילו אותו מהספריה, והאמינו שהיום יכולים לקרות כל הניסים והנפלאות ושום דבר לא מוזר!  
עטיפת הספר שלושים וחמישה במאי, מאת אריך קסטנר, בהוצאת אחיאסף.
ספרים נוספים של אריך קסטנר: אמיל והבלשים, אורה הכפולה, פצפונת ואנטון.

ללוח הימים המיוחדים בשנה


עוד ימים מיוחדים בחודש יוני:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018