פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 


לפניכם 17 משחקי דימיון שיעזרו לכם להעביר זמן ארוך עם הילדים, אם זה במהלך נסיעה באוטו, המתנה בתור או זמן איכות מבחירה,  ותוך כדי כך גם לשמוע מהילד פרטים על חייו, ללמד אותו אחריות וגם כמובן- להנות.

משחק גאוגרפיה - לגיל 8 ומעלה
המשתתף הראשון במשחק אומר שם של ארץ, עיר או אתר (לפי החלטה משותפת מראש). המשתתף שאחריו צריך להגיד שם של מקום שמתחיל באות שבה מסתיים השם הראשון. למשל, אם הילד הראשון אומר "ירושלים", המשתתף הבא צריך להגיד שם של מקום שמתחיל באות מ', למשל "מטולה". לפי כללי המשחק אין להגיד את אותו שם של מקום פעמיים, צריך להגיד שמות של מקומות אמיתיים בלבד. משתתף שלא הצליח להגיד שם של מקום נפסל. מנצח מי שהצליח להחזיק מעמד אחרון.

אני חושב על חיה- לגיל 3 ומעלה
המשתתף הראשון חושב על חיה ואומר "אני חושב על חיה ש..." ונותן רמז. שאר המשתתפים צריכים לגלות על איזו חיה הילד חושב. 
למשל, הילד אומר: "אני חושב על חיה עם פרווה". המשתתף הבא צריך לנחש מהי החיה. אם הוא לא הצליח לנחש, על הילד לתת רמז נוסף.
מי שמצליח לנחש מהי החיה מנצח ותורו לחשוב על חיה חדשה.

מה קרה אחר כך? - לגיל 4 ומעלה
התחל לספר סיפור. כשתגיע לרגע מותח תגיד: "ואז...". זה הסימן לילד שלך להמשיך את הסיפור בעצמו. הילד ממשיך את הסיפור במשפט אחד או יותר ועל המשתתף הבא להמשיך את הסיפור מהיכן שהילד הפסיק אותו. אם הילד מתקשה לפתח את הסיפור, נסה לכוון אותו עם שאלות כמו: "האם אתה חושב שהחתול ברח?" "לאן אתה חושב שהילד הלך?" וכד'. ברגע שהסכמת עם הילד על העלילה שהוא פיתח, בקש ממנו פרטים נוספים: "מי בא איתו לשם?" "מה הוא אכל/ שתה/ לבש?" וכד'.

לרוע מזלו, למזלו- לגיל 5 ומעלה
וריאציה למשחק "מה קרה אחר כך" שבה מישהו מתחיל את הסיפור במשפט לפי בחירתו (למשל "דני היה בדרכו אל המכולת"). המשתתף הבא צריך להמשיך את הסיפור עם משפט שמתאר משהו רע שקרה ולהתחיל בביטוי "ולרוע מזלו" (למשל "לרוע מזלו ציפור עשתה לו קקי על הראש") ואז להוסיף משפט שמתאר משהו טוב שקרה ולהתחיל אותו במילה "למזלו" ("למזלו הוא היה קרוב אל הבית לכן הוא רץ בחזרה כדי לשטוף את השיער"). כך ממשיכים את הסיפור עד שהוא ממצה את עצמו מוגיע לסופו הטבעי. 

בינגו מכונית- לגיל 3 ומעלה
משחק זה דורש הכנה מראש. הכינו במחשב דפים עם משבצות שבהן תמונות של דברים שאפשר לראות בדרך מהמכונית (אפשר למצוא כאלה מוכנים באתר momsinvan . הדפיסו אותם ותנו לכל ילד דף שונה. כשעוברים ליד משהו שמופיע בדף של ילד, הילד צריך להודיע על כך ולסמן איקס על התמונה שלו. הילד שסימן איקסים על כל התמונות בדף שלו קורא בקול "בינגו" והוא המנצח.
טיפ: לילדים קטנים השתדלו להכין דפים עם מספר קטן של תמונות. לילדים גדולים יותר אפשר להכין דפים עם מספר רב יותר שלתמונות.

משחק בינגו לנסיעה

לעמוד הבא

.


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018