ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

אם יש משהו שאפשר ללמוד מההיסטוריה, זה שהמלחמה הולכת בעקבות האדם כמו צל. יש בהיסטוריה תיעוד של תקופה יחידה בת 300 שנים שבה היה שלום על פני כדור הארץ, כלומר שבשאר עשרות אלפי השנים תמיד היו סכסוכים ברמות שונות. מעובדה זו צריך להבין שתמיד היה מקור כלשהו לסכסוך בין שתי קבוצות אנשים או יותר- אם זה על רקע דת, מוצא אתני, טריטוריה או כל דבר אחר.
 
אתר האינטרנט GlobalFirepower.com (GFP) מספק ניתוח ייחודי של אינפורמציה שנאספה מרחבי העולם המבוססת על סטטיסטיקות שפורסמו במגוון מקורות פתוחים לציבור. הניתוח כולל את הארצות המשתתפות העיקריות שבולטות בנוף העולמי יחד עם ארצות קטנות יותר שמופיעות בחדשות. האתר הוא אישי ונועד לצרכי בידור ועניין לשיחה בלבד.

 
הניתוח לא לקח בחשבון יכולת גרעינית מכיוון שמאז פצצת האטום שהוטלה על יפן ב- 1945, אף מדינה לא רוצה להשתמש בכלי נשק זה במלחמה שלה וסביר להניח שאם תפרוץ מלחמת עולם שלישית, היא עדיין תהיה מלחמה קונבנציונלית.
עורך הרשימה השתדל להיות אובייקטיבי ככל האפשר.
 
הרשימה מתעדכנת בכל 12 חודשים בהתאם לדיווחים מהחדשות עוד כל מיני מקורות כתובים.
העדכון האחרון בוצע במאי 2009. הארצות החדשות שנוספו בתאריך זה הן דנמרק, דרום אפריקה וגיאורגיה.
למרות שהרשימה לא מדוייקת מבחינה מדעית, זה עדיין מעניין להסתכל עליה ולחשוב על מה שמופיע בה.
 
30 הארצות החזקות ביותר בעולם

הארצות החלשות ברשימההמדינות שמדורגות במקומות 1-10: ארה"ב במקום הראשון בגלל שהיא פעילה תמיד בנקודות החמות, יש לה את חיל הים הגדול ביותר בעולם והיא משקיעה המון כסף בהגנה שלה. סין משיגה את רוסיה רק במעט בגלל כוח הגיוס שלה והכלכלה. צרפת וגרמניה גם הן מאד דומות אחת לשניה בכוח הצבאי שלהן אבל לצרפת ניתנו קצת יותר נקודות בגלל חיל האוויר המרשים שלה. ברזיל היא הארץ הכי חזקה בדרום אמריקה בגלל יכולת הגיוס שלה והחילות הזמינים.
 
 
ישראל מקבלת את  המקום ה-11 המכובד בגלל החיל היבשתי החזק שלה, האימון הצבאי החזק, הציוד המודרני והניסיון המלחמתי שרכשה בשנים האחרונות.
בתחתית הרשימה, במקומות ה- 31 -42, נמצאות שתי מדינות שצריכות לבנות את עצמן מחדש- עיראק ואפגניסטן , ושתי מדינות ש"מתאוששות" – גיאורגיה ולבנון שלהן כוח צבאי חלש יחסית.

באתר עצמו אפשר ללחוץ על כל ארץ ולהיכנס לקישור שמפרט את יותר על הסטטיסטיקות והכוח הצבאי של אותה ארץ.
Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018