פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

בטח יצא לכם להיתקל במשפט: "אף פעם אל תבטחו במה שאתם רואים באינטרנט". אם לא, אז כדאי שתדעו את זה עכשיו.
האינטרנט אינו מקור אמין למידע, חוץ מאתרים מסוימים שמוסמכים לתת מידע אמין. כל אחד יכול לפרסם באינטרנט מה שהוא רוצה ותמונות שעברו עיבוד בפוטושופ ובתוכנות גרפיות אחרות והפכו למשהו אחר מסתובבות ברחבי הרשת בלי סוף.

בדקנו כמה מהתמונות האלה והנה הן לפניכם:

כלב קופץ על צלחת פריזבי לתוך הקניון
הכלב שקפץ לקניון- התמונה הזאת צולמה כביכול בגראנד קניון ונראים בה שלושה אנשים מחובקים ומחייכים למצלמה, כשהכלב שלידם קופץ אל עבר צלחת פריזבי ישר אל התהום.
אם התמונה היא אמיתית, זה מאד עצוב כי הכלב בודאי קיפח את חייו. אבל אם חושבים על זה קצת, לא נראה שהתמונה אמיתית, כי מי יזרוק צלחת פריזבי אל התהום כדי שהכלב המשפחתי יקפוץ אחריה ויאבד את חייו?
מה שגורם לתמונה להיראות אמינה זה הצל של הכלב על השיח, אבל אם מסתכלים עליה טוב, נראה שהמשטח שעליו עומדים האנשים ומעליו עף הכלב באוויר חתוך מתמונה אחרת והרקע של הגראנד קניון מודבק.
אם תסתכלו בתמונות של הגראנד קניון, תראו שבמקומות שבהם מטיילים תיירים יש גדרות וחומות והתהום אף פעם לא חשופה בצורה כזאת מסוכנת.לכן, סביר להניח שהתמונה צולמה בפארק כלשהו, הכלב קפץ אל עבר צלחת הפריזבי ונחת על רגליו בשלום והרקע של הגראנד קניון הוא רק זיוף.

צונאמי מזוייף
צונאמי של תמונות מזויפות- לאחר הצונאמי ביפן החל גל של תמונות מזויפות להציף את האינטרנט. אחת מהתמונות היא זו.
התמונה הזאת טובה מדי מכדי להיות אמיתית ומחלקת התמונות בעיתון של סידני בדקה אותה במעבדה, בדקה איפה היא פורסמה קודם, השוותה עם תמונות אחרות של סערות ועם עדי ראייה וגילתה שהתמונה הזאת מפוברקת.

תמונה מזויפת של ברק אובמה
אובמה לא יודע להחזיק טלפון- בתמונה זו יש עיבוד בתוכנת פוטושופ שבו הפכו את שפופרת הטלפון. לפי השעון שעל הקיר, שמראה את השעה 3:00, התמונה מתייחסת לקמפיין של יריבתו של אובמה בבחירות לנשיאות ארה"ב בפברואר 2008, הילרי קלינטון, שבו נאמר: "השעה 3:00 בלילה. הילדים שלך בודאי ישנים בשלווה. הטלפון בבית הלבן מצלצל. משהו חשוב קורה בעולם. ההצבעה שלך תקבע מי יענה לשיחה. האם זה יהיה מישהו שמכיר כבר את מנהיגי העולם ואת הצבא? מישהו שנבחן ומוכן להנהיג בעולם מסוכן? מי תרצה שיענה לטלפון?"

תמונה מזויפת של כריש
זהירות! כריש מאחוריך!- תמונה זו הסתובבה באי מייל ברשת שבו נכתב סיפור על נער בן 15 שהיה בחופשה בת שבוע וחצי עם הוריו באוסטרליה. המשפחה החליטה לצאת לצלילה והאב שהיה צוללן מקצועי בצבא, ביקש מהבן לקחת את המצלמה שלהם שמתאימה גם לצילום תת מימי ולצלם אותו ואת האם בעת הצלילה מתחת למים. הנער כיוון את המצלמה ואז ראה את היצור הענק והאימתני מתקרב לכיוון הוריו. האב שראה את פניו ההמומים של בנו סימן לו בידו שהכל בסדר. לאחר שהנער צילם הוא הסתובב מייד על עקבותיו ושחה במהירות בחזרה לסירה. הוריו שראו אותו בורח צללו מייד לסירה גם הם. כשהם חזרו למלון, הם העלו את התמונה ללפטופ שלהם.
האם הסיפור אמיתי? מסתבר שלא. האי מייל הופץ לאחר מכן בעוד כמה וריאציות ושינויים ומסתבר שמדובר בקולאז' שפורסם באתר אינטרנט שבו התקיימה תחרות עיבוד תמונות של דברים ש"השתבשו" בחופשות. אפשר למצוא באתר גם תמונה של כיסא שהשרשרת שלו נקרעה באמצע סיבוב על קרוסלה בפארק שעשועים, רכבת הרים על מסלול שנשבר, צנחן שעומד להתרסק על חוטי חשמל ועוד.
קישור לאתר

תמונה מזויפת של ילדות קבורות בחוף הים
חברות עד הסוף המר- תמונה די מלחיצה אם מאמינים למה שרואים בה, של שתי ילדות שכל גופן קבור בחול הים ורק ראשן מציץ, כשגל אימתני עומד להגיע אליהן. אבל אפשר להירגע כי גם כאן מדובר בקולאז', הדבקה של תמונה על תמונה.

המשך>>>           רוצה לקבל דברים מעניינים לאי מייל שלך?                   רוצה לפרסם באתר תמונה וקישור משלך?

Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018