פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

פעם היה נהוג לחשוב שהמחשבים יעזרו לנו לחיות חיים יותר מסודרים.

למרבה הפלא הסתבר כי ההיפך הוא הנכון, וכאשר אנו משתמשים במחשב, מצטברים בו המון מסמכים, תמונות וקבצים מכל מיני סוגים שונים ומשונים, והכי הרבה- אי מיילים.

מה שמוזר הוא שאף אחד מאיתנו לא מקבל כל כך הרבה דואר בתיבת הדואר הביתית כמו שהוא מקבל בתיבת הדואר האלקטרונית. להערכתי, אני מקבלת בין 350 ל- 400 אי מיילים ביום.

האי מיילים יכולים להצטבר לכמות רצינית מהר מאד.
הבעיה היא לא רק האי מיילים, אלא איך הבלגן שבתיבת הדואר האלקטרוני שלנו גורמת לנו להרגיש- מוצפים וחסרי אונים (לפעמים אנחנו ממש נתקעים בגלל חוסר מקום בתיבה שגורם לכך שאנחנו לא יכולים לשלוח אי מיילים חשובים).

 מה אפשר לעשות נגד הבלגן בתיבת הדואר האלקטרוני?

להלן כמה טיפים:

 1. החל מעכשיו, התמודדו עם כל האי מיילים שמגיעים אליכם ביום מיידית. כל אי מייל צריך להיות מתויק או להימחק.
 2. הימנעו משמירת כל התכתבות ביניכם לבין אדם אחר. במשך הזמן, הם יכולים להצטבר לכמות של עשרות אלפי אי מיילים, שכמה מהם אומרים בסך הכל משפט אחד כמו – "מה הטלפון שלך?". אם תשמרו אותם בכל זאת, בשלב מסוים תצטרכו לפתוח אותם שוב כדי למחוק אותם.
 3. כעת, כשאתם מתמודדים מיידית עם כל אי מייל על בסיס יומי, הקדישו כמה זמן ביום להתמודד עם הדואר הישן.
  כיצד לעשות זאת? בחרו תאריך (יום, שבוע או חודש, תלוי כמה אי מיילים הצטברו לכם עד אז). לכו כמה שיותר אחורה בזמן, מפני שככל שאי מייל הוא ישן יותר, סביר להניח שאתם לא זקוקים לו יותר.
  עברו מהר על האי מיילים שבמועד זה ומחקו את רובם.
  מה עם האחרים? אם אתם באמת זקוקים להם שמרו אותם מחוץ לתיבת הדואר שלכם במקום אחר בדיסק.
  מחקו אי מיילים של יום/ חודש/ שנה שלמים לפחות כמה פעמים בשבוע- כך שבסופו של דבר תהיה לכם תיבת דואר פנויה ומסודרת.
  אפשרות אחרת היא לקבוע תאריך אישי למחיקת אי מיילים. אם יש לכם למשל אי מייל מלפני 6 חודשים, סביר להניח שאינכם זקוקים לו יותר. אם הוא באמת חשוב, שמרו אותו על גבי דיסק.
 4. הגבילו את הזמן שאתם מקדישים להתעסקות עם אי מיילים ישנים. אתם עלולים למצוא את עצמכם מבזבזים שעתיים בלי להרגיש על קריאה ומחיקת אי מיילים ישנים. זוהי לא הדרך לנצל את הזמן שלכם ביעילות!
 5. אם אתם מרגישים שהמשימה הזאת מרתיעה מדי, להלן אמצעי דרסטי אחר – שמרו אי מיילים ישנים על דיסק, ממוינים לפי חודש או שנה ושימו אותו בצד, בקופסה. רוב הסיכויים שלא תחזרו לדיסק זה, אך עדיין יש לכם את כל האי מיילים שמורים עליו אם ממש תצטרכו אותם יום אחד.

עכשיו תיבת הדואר האלקטרוני שלכם פנויה, נקייה ומסודרת!

תיבת דואר אלקטרוני מבולגנת ו"מפוצצת" היא דבר תוקע, מעצבן ומלחיץ. הסידור שלה יגרום לכם להרגיש קלילים וחופשיים וישחרר אתכם לעשות משימות גדולות וחשובות יותר.

שיהיה לכם יום נקי ומסודר!

            רוצה לקבל טיפים לאי מייל שלך?

Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018