פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
הגדרת סגנון במסמך מאפשרת להחיל כמה הגדרות עיצוב כגון: גופן, פיסקה, גבולות, מספור ועוד, על טקסט נבחר במהירות.
בכל קטע במסמך, אם זה טקסט, טבלה או רשימה, ניתן להגדיר סגנון אחר, הנמצא בשימוש לעתים קרובות, ובכך לשמור על אחידות המסמך ולחסוך את הצורך בעיצוב כל פעם מחדש.
כדי לשמור על אחידות בהגדרות העיצוב במספר רב של מסמכים, אפשר להגדיר סגנונות בתבנית.
 
ב- Word קיימים סגנונות מובנים (Built-in) הזמינים לכל המסמכים.
לדוגמא: רגיל, כותרת 1, כותרת 2, מודגש.
כדי לבחור בסגנון עיצוב מובנה יש לבחור קודם כל את הטקסט אותו רוצים לעצב לפי הסגנון המבוקש ואז לבחור בתפריט העיצוב ב"סגנונות ועיצוב".
 
נפתח חלון של סגנונות ועיצוב בו אנו מתבקשים לבחור איזה עיצוב להחיל. כאשר העכבר עומד על אחד מהסגנונות המוצעים, נפתחת מסגרת צהובה שבה כתובות הגדרות העיצוב של סגנון זה.
 
 
 
נוכל לבחור את אחד הסגנונות האלו או להוסיף סגנון מותאם אישית.
 
הוספת סגנון מותאם אישית
באותו חלון שנפתח קודם נבחר באפשרות למעלה משמאל "סגנון חדש".
 
 
בחלון זה נגדיר את העיצוב אותו אנו רוצים להחיל על הקטע המבוקש. למטה מימין נלחץ על כפתור העיצוב וייפתחו בפנינו האפשרויות להגדיר את הגופן, הפסקה, הטאבים, המסגרת, הגבול ועוד.
 
לדוגמא קטע הטקסט הבא:
גנן גידל דגן בגן דגן גדול גדל בגן. נחש נשך נחש נחש נשך נחש, מי תלה פה פיתה, שניים סינים עם כינור גדול ישבו בצד הכביש ופטפטו בקול גדול. בא שוטר גירש אותם וזה הכל, שניים סינים עם כינור גדול.
 
אנו מעוניינים שהגופן בו יהיה כתוב יהיה דויד בגודל 12, שהשורה הראשונה תתחיל בשוליים (אפס ס"מ), השורות הבאות אחריה יתחילו לאחר 1.5 ס"מ ושכל הקטע יופיע עם מסגרת.
 
בחלון הסגנון החדש ניתן קודם כל שם לסגנון. בדוגמא שלהלן נקרא לו "גנן גידל". כך נוכל לזהות מאוחר יותר את הסגנון כדי לדעת אם נרצה להשתמש בו שוב.
 
כדי לשנות את הגופן לדויד גודל 12 נלחץ על הכפתור "עיצוב" ואז נבחר בגופן.
 
 
 
כדי שהשורה הראשונה תתחיל בשוליים והבאות אחריה יתחילו לאחר 1.5 ס"מ, נלחץ על כפתור העיצוב ונבחר בפיסקה, ושם נגדיר את הכניסה ל- 0 ס"מ, ואת השדה מעליו מופיעה המילה "מיוחד" נשנה ל: "תלויה" ושם נכתוב 1.5 ס"מ.
 
 
 
 
כדי להוסיף מסגרת נלחץ שוב על כפתור העיצוב ונבחר בגבול. ייפתח חלון "גבולות וצללית" ושם נבחר בצד ימין באפשרות "תיבה" ונלחץ על אישור.
 
 
 
 
כעת נלחץ בחלון הסגנון החדש על אישור ונראה בצד שמאל, בחלון הסגנונות והעיצוב בו נמצאת רשימה של סגנונות מהם אנו מתבקשים לבחור איזה סגנון להחיל, את הסגנון החדש: "גנן גידל".
 
 
 
כעת נבחר את הטקסט אותו רצינו לעצב בסגנון "גנן גידל" ונבחר את אותו סגנון בחלון הסגנונות ועיצוב והטקסט יופיע בעיצוב המבוקש.
 
 
 
 
אם אנחנו רוצים לבטל עיצוב של פסקה מסוימת, נסמן אותה ונלחץ בחלון הסגנונות ועיצוב על "נקה עיצוב".
 
 


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018