פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 


החל מהיום, ה- 1 בנובמבר, חובה להדליק אורות בזמן הנהיגה ברכב בכבישים בינעירוניים
הקנס על נסיעה בלי אורות דולקים הוא 100 ש"ח ו-2 נקודות חובה.
אוטובוסים, מוניות, אופנועים ורכב משא כבד חייבים לנסוע באורות דולקים בשעות היום גם בכבישים עירוניים, במשך חודשי החורף. 
החובה בתוקף עד ל- 31 במרץ 2011.

עוד כללים חשובים לנהיגה בטוחה בחורף:

לפני הנהיגה:

בידקו נפח אויר בצמיגים - הנפח המומלץ לרכב שלכם מופיע בספר הרכב, או במדבקה על תושבת הדלת של הנהג. צמיגים עם לחץ אוויר נמוך מהמומלץ אינם מספקים את רמת האחיזה הנדרשת בכביש. כך גם צמיגים עם לחץ אוויר גבוה מדי. כתוצאה משטח מגע לא אופטימלי בין הכביש לגומי, נפגמת באופן ישיר היכולת הדינמית של הרכב. שימו לב: מרחקי בלימה גדולים משמעותית, יכולת היגוי נמוכה יותר, בלימת זעזועים פחות איכותית מהנדרש ועוד. כשהכביש חלק, כל ליקוי כזה הוא מסוכן פי כמה. 

בידקו שיש מים במגבים- נכון שבחורף יורד גשם שמנקה את החלונות, אבל אל תשכחו שבארץ שלנו גם בחורף הימים בהם אין גשם הם רבים יותר. הלחות והרוחות גורמים להצטברות אבק על החלונות ופוגעים בראות. שלוליות רבות בדרכים מסכנות אתכם בכך שנהגים אחרים עשויים לנסוע בתוכן ולהשפריץ על החלון הקדמי שלכם מיים בוציים. 

נקו את הפנסים והמראות - בחורף הראות לקוייה, אם זה בגלל גשם או ערפל. מלבד הבדיקה שכל הפנסים עובדים והמראות תקינות, חשוב מאד גם לדאוג שיהיו נקיים כדי שנוכל לראות טוב את כל מי שנמצא על הכביש וכדי שכולם יראו אותנו. 

החזיקו ברכב חליפת גשם- החזיקו באוטו חליפה נגד גשם, כדי שבמקרה חרום כמו פנצ'ר בגלגל, תוכלו לצאת מהאוטו ולהחליף את הגלגל בלי להתרטב לגמריי. אם אין לכם חליפה החזיקו בגדים חמים להחלפה ומגבת. גם אפוד זוהר חשוב מאד כדי להיראות טוב בימים חשוכים בהם העננים מכסים את השמים.

בזמן הנהיגה:

להוריד את כל הבגדים המגושמים (סוודר ומעיל) שעלולים לפגוע בחופש התנועה של הנהג ועלולים למנוע מחגורת הבטיחות להיות צמודה לגוף ולהציל את הנהג בעת הצורך. 

להסיר מראש הנהג כובע צמר או קפוצ'ון שעלולים לפגוע בשדה הראייה שלו, כלומר להצר את שדה הראיה בצדדים ולהקטין את היכולת של הנהג לראות מה קורה בנתיבים אחרים.

לאחוז את ההגה בשתי ידיים- כל כניסה לשלולית, בורות, באמפרים וכד' שמוסתרים על ידי הצטברות של מים על הכביש עלולה לגרום לאוטו לסטות באופן פתאומי. לכן, כמו בטסט, יש לאחוז את ההגה בשתי הידיים.

להימנע מחימום פנים הרכב על ידי מזגן- החימום עלול לגרום לנמנום או הירדמות של הנהג. רצוי להשאיר פתח קטן בחלון כדי להכניס אויר רענן לרכב ולמנוע הצטברות אדים על השמשה הקדמית.

להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך- להימנע ממהירות גבוהה, בייחוד בכניסה לפניות ועקומות.

לשמור מרחק מרכבים אחרים- בכביש רטוב, מרחק העצירה גדל ולכן יש להגדיל את המרחק מרכבים שנמצאים לפנינו. יש להתחיל לבלום כבר כשאורות הבלימה של הרכב שלפנינו נדלקים ולא לחכות לרגע האחרון.

להתרכז בנהיגה ולהימנע מהסחות דעת- להימנע משימוש בדיבורית, מהקלדת כתובות ה- GPS , התעסקות מיותרת עם הרדיו וכד'. בשביל דברים כאלה עדיף לעצור בצד. 

להימנע מעקיפות בתנאי ראות קשים

לנהוג בסבלנות וסובלנות כלפי נהגים אחרים


לכתבה הבאה                                לכתבה הקודמת                                  רוצה לקבל עדכונים מהאתר באי מייל?


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018