פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

הוא נולד בעיר השוכנת סמוך לגבול הארץ הידועה בהריה הנישאים אל על. עיר הולדתו ידועה בין השאר בזכות המשקה המופק מעלי העצים הגדלים במחוזה.
בהיותו נתין הממלכה ששלטה בארץ בה נולד, הוא שירת כקצין בחיל ההנדסה של אותה ממלכה. במלחמה שפרצה בהיותו כבן 26 נפצע עת שירת בחזית והועבר לאחד ממטות המודיעין בבירת הממלכה. בשנה האחרונה של המלחמה הופקד על ארגון נסיעתו של המדען שנשלח על ידי הממשלה לטריטוריה המשקיפה על המיצר. שיחותיו עם המדען, שלימים הגיע למעמד הרם, נטעו בו את הכמיהה אל המולדת ההיסטורית של העם ששניהם היו בניו.

לאחר המלחמה מונה לתפקיד בכיר בתנועה שהמדען עמד בראשה. הוא המשיך לשרת בתפקיד זה גם בגוף שאליו הועברה אותה מחלקה, עד שהוחלף על ידי האיש שחייו קופדו בנסיבות עלומות לאחר מכן. באותה שנה בנה את ביתו במקום שלימים הפך למוזיאון, ליד הטיילת המשקיפה אל הנוף המרהיב. גם הארץ בה בנה את ביתו נשלטה על ידי אותה ממלכה. ניגודי העניינים בין נאמנותו לממלכה לנאמנותו לעמו הכבידו עליו כשם שהכבידו על הפקידים בני עמו ששרתו בממשל, וגם על העומד בראשו שאף הוא היה בן אותו עם. הוא סבר שבני עמו יזדקקו לממשל הממלכה עוד שנים רבות עד שירכשו ניסיון כדי לנהל מדינה עצמאית. עם זאת טען שפקידי הממלכה אינם ממצים את יכולתם וחובתם  לעשות יותר לקידום האינטרסים של עמו.
כשפרצה המלחמה הגדולה שב לשרת בצבא הממלכה בתפקיד בכיר ביותר. הוא שירת בצפון היבשת המדברית ושם נפל, בשנתו ה-55, בעלותו על מוקש. בארץ בה נפל נמצא מקום קבורתו, בבית עלמין צבאי בו קבורים 1551 חללי הממלכה שנלחמו באותו אזור.
אחד הישובים בארץ בה הקים את ביתו קרוי על שמו.

מי האיש?

***********************************************************************************************************************************************

 ליחצו כאן כדי לגלות את התשובה


 

עוד חידות גלו מי הדמות:


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018