פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 


23.11.10

היא נולדה בטירה המלכותית, בנוכחות אם סבתה אשר שלטה בממלכה במשך למעלה מששה עשורים. בילדותה נדדה בין כמה ארצות, בהן שירת אביה כקצין ימי. בעקבות קשייה ללמוד ולהגות מילים בילדותה אובחנה כלוקה בחירשות מלידה. בעידוד אמה למדה לקרוא שפתיים וכך למדה לדבר את שפת מולדתה ושתי שפות נוספות. לאחר אירוסיה לנסיך בחיר לבה למדה גם את שפת ארצו, וכך שלטה בארבע שפות, גם בדיבור וגם בקריאת שפתיים. נישואיהם התקיימו בשתי כנסיות, זו של דת ארצה וזו של דת ארצו, שם קבעו את משכנם. בעלה הנסיך המשיך בקריירה הצבאית והיא התמקדה בפעילויות צדקה. בשתי המלחמות שפרצו באזור בתחילת המאה שירתה כאחות והקימה בתי חולים צבאיים בחזית. במלחמה שסחפה את היבשת נאלצה, יחד עם בני משפחתה, לתפוס מחסה במרתפי ארמון המלוכה, וכאשר המלך נאלץ לוותר על המלוכה נאלצו בני המשפחה לגלות לארץ הנייטרלית. לאחר מכן חזרו לארצו של בעלה.

בהיותה בת 45 אושפזה לאחר שאובחנה כסכיזופרנית והתנתקה ממשפחתה במשך למעלה משש שנים, עד שאסון משפחתי איחד אותה מחדש עם בעלה.

המלחמה הגדולה, בה התאלמנה, מצאה את בנותיה ואת בנה משני עברי המתרס. באותה עת התגוררה עם גיסתה בעיר הבירה, עבדה עבור הצלב האדום ופעלה רבות עבור יתומים ועניים. לאחר כיבוש ארץ מגוריה, הסתירה בארמונה בני משפחה שביקשו מקלט מרדיפת הכובש האכזר וסיכנה בכך את חייה. כאשר נחקרה נעזרה בחירשותה כדי ליצור רושם שאינה מבינה את שאלות החוקרים והם נאלצו לוותר ולהניח לה לנפשה.

לאחר המלחמה שבה למולדתה והשתתפה בנישואיו של בנה למי שהגיעה למעמד הרם שנים אחדות לאחר מכן.

היא נפטרה בגיל 84, חסרת  רכוש לאחר שתרמה את כל שהיה לה לעניים, ונקברה בטירה בה נולדה, למרות בקשתה להיקבר בכנסייה על ההר בבירה עתיקת היומין. שנים לאחר מכן התגשמה בקשתה ועצמותיה הועברו לקריפטה שמתחת לכנסייה במקום בו ביקשה להיקבר. בנה ובתה הנותרים הגיעו למקום שנים אחדות לאחר מכן לקבל בשמה את התואר בו זכתה בזכות הצלת בני העם הנרדף במלחמה הגדולה.

שמו של אחד מצאצאיה עלה לכותרות בימים אלה.

מי האישה ומי הצאצא?

***********************************************************************************************************************************************

ליחצו כאן לתשובה

 

 


עוד חידות זהו את הדמות:


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018