פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

בני עמו הנרדף של האיש שלנו היו שותפים פעילים במספר מחתרות ביבשת אחרת כאשר שלטון הרשע איים לכבוש את כולה. 

המחתרת של המדינה ששלטה בארצו ובמספר ארצות אחרות בהן חיו בני עמו היא אולי המפורסמת במחתרות מאותה מלחמה, אבל למעשה אינה הרבה יותר מעלה תאנה המכסה את שיתוף הפעולה המביש אותה מדינה עם שלטון הרשע.

כסטודנט לרפואה הוא גויס לצבא ארצו עם תחילת המלחמה הגדולה, אך שוחרר לאחר שהארץ ששלטה בה נכנעה והוקם בה שלטון של משתפי פעולה. 


הוא נחלץ לעזרת בני עמו שאיבדו את זכויותיהם וסבלו מרדיפות והתנכלויות, אם כי לא קשות כמו ביבשת האחרת, והקים לצורך זה מחתרת בבירת הארץ.

כאשר המדינות הלוחמות נגד הרודן האכזר רצו לפתוח במבצע נגדו, מבצע דומה למבצע המפורסם אך ידוע פחות הם פנו אליו כדי שיצור עבורם ראש גשר על ידי השתלטות על הבירה הנ"ל. המחתרת בפיקודו מילאה את תפקידה בצורה מושלמת, ומחיר הדמים ששילמה היה מזערי- הרוג יחיד מקרב 400 הלוחמים, אבל חוסר אמוןשל הכוחות הפולשים בהצלחת משימתו וחוסר מיומנות של אותם כוחות פולשים
הביאו לעיכוב של 12 שעות בתחילת הפלישה- והמחתרת בפיקודו המשיכה להחזיק בעיר גם במהלך אותן 12 שעות.

השארת הארץ באופן זמני בפיקודם של אנשי השלטון הבוגדני עלתה לו ולכמהמחבריו במחיר חירותם למספר חדשים, אחד מחבריו אף הוצא להורג. לאחר תום המלחמה נעשה רופא מומחה בתחום חדש יחסית ומסובך, ואף טיפל במי שהיה ראשהממשלה הגולה של המדינה ששלטה בארצו, שנודע בממדיו העצומים של אחד מאיברי גופו.
לשאיפות הלאומיות של עמו התנגד, ולא ביקר במדינה שהוקמה לו שנים ספורות אחרי המלחמה הגדולה.

נשלח ע"י יובל ירון, מורה דרך
אתר אינטרנט:
http://www.yuvaltourguide.com

***********************************************************************************************************************************************

 ליחצו כאן לקבלת התשובה

עוד חידות גלו מי הדמות:


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018