פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

להלן כמה עובדות חוקיות חשובות לגבי עבודה בענף השמירה והאבטחה:

היקף המשרה: שבוע עבודה בענף זה משתרע על פני 5 ימים. עבודה ביום ו' או שבת תיחשב כעבודה בשעות נוספות, בתנאי שהעובד עבד מעל 43 שעות באותו שבוע.

פנסיה: כל עובד בענף השמירה זכאי לקרן פנסיה של "מבטחים" לאחר 6 חודשי עבודה. גם עובד בחברה שאינה חתומה על הסכם קיבוצי זכאי לפנסיה זו. לאחר 6 חודשים עבודה יופרשו סכומי הפנסיה רטרואקטיבית לקרן.

החלפת מעסיק: במקרים רבים חברות אבטחה מפסידות במכרזים על אבטחת מקומות. במקרה כזה החברה מחויבת לשלם פיצויי פיטורים לעובדים שהועסקו על ידה באותו מקום גם אם הם ממשיכים לעבוד באותו מקום עבור גורם אחר. זכות זו קיימת רק לעובדי החברות שחתומות על הסכם קיבוצי.

תוספות גלובליות: בענף השמירה ניתן להחליף את גמול השעות הנוספות בתוספת גלובלית של 9% שתשולם עבור כל שעות העבודה ולא רק עבור השעות הנוספות. הסדר זה צריך לעגן בכתב וכל צד רשאי לחזור בו בכל עת מהסכמה זו תוך מתן הודעה מוקדמת של עד 14 יום בכתב.

הכשרה: העובד זכאי לשכר במהלך תקופת הכשרתו.

עזיבה מוקדמת: המעסיק רשאי להחתים על חוזה לפיו העובד מחוייב לעבוד תקופה מסוימת, שאם לא כן יקוזז פיצוי מוסכם משכרו בגין ההכשרה. הדבר חוקי בתנאי שהפיצוי המוסכם הינו סביר. יש לדרוש הוכחות מה עלות ההכשרה למעסיק.

קנסות: למעסיק אין כל זכות להטיל על העובד קנסות.

נסיעות: המעסיק חייב לשלם לעובד החזר הוצאות נסיעה לעבודה וממנה עד למקסימום של 21.14 ש"ח ליום לפי התעריף הזול למעביד, כמו כרטיס "חופשי חודשי". על פי צו הרחבה נסיעות למקום העבודה מחוץ לגבולות העיר ישולמו על ידי המעסיק במלואן.

חופשה: בשנתיים הראשונות לעבודה מגיעים לעובד 12 ימי חופשה בגין כל שנת עבודה. בשנה השלישית והרביעית 13 ימי חופשה. בשנה החמישית 14 ימי חופשה. בשנה השישית עד השמינית 19 ימי חופשה והחל מהשנה התשיעית ואילך 26 ימי חופשה בכל שנה.

הבראה: בשנה הראשונה 5 ימי הבראה. בשנה השנייה והשלישית 6 ימי הבראה. מהשנה הרביעית ועד העשירית 7 ימי הבראה. מהשנה האחת עשרה ועד השנה התשע עשרה 9 ימי הבראה. מהשנה העשרים ואילך 10 ימי הבראה בכל שנה.

אין האמור לעיל מהווה תחליף לייעוץ משפטי והוא מובא לידיעה בלבד.


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018