פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 רפתנים מוחים על ירידת מחירי החלב על ידי התזת חלב פרות
באוקטובר 2009 בבריסל שבבלגיה הפגינו רפתנים נגד ירידת מחירי החלב בדרך קצת יותר מקורית מהרפתנים שלנו: הם הביאו איתם להפגנה פרה והתיזו על השוטרים חלב הישר מין העטינים שלה. בהפגנה השתתפו יותר מ- 2500 רפתנים מהאיחוד האירופי שמחו על התמוטטות מחירי החלב שפגעה בפרנסתם. הם שרפו צמיגים וחציר ליד משרדי הממשלה. הפרה המפוחדת שנבהלה מהחזיזים השתחררה במהלך ההפגנה והחלה לרדוף אחרי אחד מעובדי המשרדים שליד.
לעיר בריסל יש היסטוריה של הפגנות אלימות של חקלאים, אבל ההפגנה הזאת היתה יותר מצחיקה מאלימה.
הפגנת רפתנים בבריסל במחאה על מחירי החלב
קישור לכתבה המקורית


מחאה נגד הצבת בלון לווין בקנדה
300 קנדים הורידו את מכנסיהם במחאה על הצבת בלון לוויין עם מצלמת מעקב משוכללת באגם יורון שבקנדה שיעקוב אחרי ספינות.
אגן יורון נמצא בגבול קנדה-ארה"ב והרעיון מאחורי המחאה היה להראות לתושבי ארה"ב, דרך המצלמה שבבלון, שהם לא אוהבים שמסתכלים עליהם. המשתתפים במחאה התארגנו על ספינה, ספרו לאחור מ-10 וחשפו את עכוזיהם ביחד כשהגיעו לספרה 0.

הפגנה נגד לוויין בקנדה
קישור לסרטון

מחאת אבות נגד חוקי משמורת בבריטניה

שני אבות גרושים התייצבו על גג בית המשפט המלכותי בלונדון כשהם מחופשים לגיבורי על כדי למחות על מצוקתם של הגברים בבתי המשפט לדיני משפחה באנגליה. האבות חברים בארגון "צדק לאבות" וכדי להפגין את מחאתם הם באו עם ציוד לשבוע שכלל מיטה, מצעים, בגדים להחלפה ואוכל. אחרי חודש הצטרף אליהם עוד חבר מהארגון שרצה להביע בוז כלפי בית המשפט שמנע ממנו להיפגש עם בתו בת ה-4 לאחר גירושיו. ארגון האבות למען צדק התמוטט בשנת 2006 אחרי שנחשפה מזימה שלו לחטוף את בנו בן ה- 5 של טוני בלייר.
הפגנת אבות נגד בית המשפט

הפגנה של הינדים קשוחים נגד חג האהבה

לא יאומן אבל בניו דלהי שבהודו חסמו גברים מדת ההינדו כבישים, שרפו כרטיסי ברכה לוולנטיין דיי, ושרו "הלאה אהבה" כמחאה נגד חגיגת יום האהבה בהודו. בעיר הסמוכה לקנאו הרביצו בריונים קיצוניים לזוגות שמצאו שהפגינו אהבה ביום זה. 
מנהיג המחאה של הקבוצה נגד חג האהבה אמר שהם מתנגדים באופן קטלני לוולנטיינס, אבל הם בעד אהבה וחיבה תרבותית. המטרה שלהם היא להגן על הערכים המסורתיים של הודו ועל הצניעות ולהילחם בתרבות המערבית המופקרת.

מחאה בהודו נגד חג האהבה

גבר מצרי חתך את איבר מינו למען האהבה

בכפר קטן בדרום מצרים רצה גבר מצרי בן 25 לשאת לאישה את בחירת ליבו. הוריו התנגדו לבחירתו מאחר שהאהובה היתה ממעמד נמוך משלהם ורצו שיתחתן עם אישה אחרת. כאות מחאה הוא לקח סכין, נכנס לחדרו וחתך את איבר מינו. הוא הובהל לבית החולים במצב בינוני, אבל הרופאים לא הצליחו לחבר את האיבר הקטוע למקומו.
גבר מצרי חתך את איבר המין שלו בגלל האהבה

Image: Boaz Yiftach / FreeDigitalPhotos.net

עיתונאי עיראקי זרק נעליים על הנשיא בוש

העיתונאי העיראקי אל זייד הפך לגיבור בינלאומי לאחר שזרק את שתי נעליו על הנשיא ג'ורג' וו. בוש במהלך מסיבת עיתונאים בדצמבר 2008. כאשר הוא זרק את הנעל הראשונה הוא צעק: "זה בשביל כל האלמנות, היתומים וכל אלה שנהרגו בגללך בעירק" וכאשר זרק את הנעל השנייה על בוש הוא צעק: "זאת נשיקת הפרידה של העם העיראקי, כלב!".
בגלל המחאה שלו נידון אל זייד בהתחלה לשלוש שנות מאסר, אבל לאחר מכן הומתק עונשו לתשעה חודשים בלבד.
רבים בעירק תמכו במעשהו של העיתונאי בגלל שהשלכת נעליים על אדם נחשבת לעלבון מאד חמור שם.
זרק נעל על בוש

גם בישראל נזרקה נעל כאות מחאה לעבר השופטת דורית בייניש. באוקטובר 2010, נכנס פיני כהן אל אולם בית המשפט העליון וזרק נעל על פרצופה של השופטת במהלך דיון על קנביס רפואי. כאשר הוא זרק את הנעל הוא צעק לעברה: "מושחתת, הרסת לנו את החיים!". בייניש נחבלה בפניה ומשקפיה נשברו אך חזרה לעבוד לאחר כחצי שעה. 

נשים הפגינו נגד תחרות מיס עולם

6.11.2011- בעוד שבאולם בלונדון זכתה מיס וונצואלה, איביאן סרקוס קולמנרס, בתואר "מיס עולם" מתוך 122 מועמדות מרחבי העולם, מחוצה לו הפגינו כמאה נשים נגד קיום התחרות. הן הניפו שלטים עליהם נכתב בין השאר: "אנחנו לא יפות, אנחנו לא מכוערות, אנחנו זועמות!" וצעקו קריאות בוז לעבר האנשים שנכנסו לאולם כדי לצפות בתחרות.
בלונדון זוהי הפעם הראשונה ב- 41 השנים האחרונות שנשים מתייצבות כדי למחות נגד התחרות שמשפילה נשים לטענתן.
אחת ממשתתפות ההפגנה, ג'ו רובינסון, מחתה נגד התחרות בשנת 1970 כשזרקה פצצות סירחון ודברים נוספים לאולם בו התקיימה אז התחרות. היא נעצרה על ידי המשטרה ולאחר 41 שנים התייצבה מחוץ לאולם התחרות כדי למחות שוב.


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018