ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

אמנם הם אנשים ממדינת אויב שרוצה להשמיד אותנו, אבל איך אפשר להתעלם מהסבל והפחד שחיים בו אזרחים באיראן תחת המשטר הדיקטטורי והאכזר של אחמדינג'אד?
סקינה מוחמדי אשטיאני, אישה בת 43, אמא לשני ילדים קטנים, הואשמה בשנת 2006 בניאוף ונידונה למוות בסקילה.
ההוצאה להורג של אשטיאני התעכבה בגלל שלא היתה מוכנה לוותר ויצאה למאבק בפסק הדין שניתן לה על ידי ראיונות לתקשורת העולמית וגיוס ארגונים בעולם לטובתה על ידי עורך הדין שלה שבינתיים ברח מאיראן בגלל שחשש לחייו.
אנשים רבים מרחבי העולם קמו לעזרתה. נשיא ברזיל הציע לתת לה מקלט בארצו אך איראן סירבה בטענה שפשעיה של אישה זו חמורים מדי. ארגונים למען זכויות האדם לחצו על איראן שתקל בעונשה אך לשווא.
בעלה של אשטיאני נרצח והיא הואשמה בקיום מערכת יחסים עם הרוצח וקשירת קשר לרצח. רוצחו של בעלה נשלח לכלא ולא נידון למוות מכיוון שקיבל חנינה מבנו של אשטיאני.
אבל על ניאוף של אישה אין חנינה. היום, ה- 3/11/10, תוצא סקינה להורג בתלייה. זאת לאחר לחצים של ארגון זכויות האדם לא להוציא אותה להורג בסקילה.


אך מלבד סקינה מוחמדי אשטיאני, יש נשים וגברים רבים שמוצאים להורג מדי יום באשמות שונות, לעתים שקריות. כל מי שהממשל חושד בו שהוא מתנגד לו, נלקח מייד אל מערכת המשפט בהאשמות שונות ולעתים קרובות מדי זה מסתיים בגזר דין מוות, כשההוצאה להורג נעשית באמצעות תלייה או סקילה באבנים.
אבל לא רק גברים ונשים מוצאים להורג. גם ילדים נידונים למוות לפעמים. באיראן, הגיל שבו אפשר לשאת באחריות לפשעים ולהיענש הוא 15 שנים אצל בנים ו- 9 אצל בנות.
כלומר, ילדה בת 9 או ילד בן 15 יכולים להיות נידונים למוות על פי החוק באיראן. אמנם איראן טוענת שהיא לא מוציאה ילדים מתחת לגיל 18 להורג, אבל בפועל היא מחזיקה אותם בבתי כלא עד שהם מגיעים לגיל שבו אפשר לבצע את גזר הדין.
הפשעים שבגינם מוצאים להורג נשים, גברים וילדים הם: חוסר צניעות, ניאוף, הומוסקסואליות, התנגדות למשטר ועוד.
הנערה בת ה- 16 אטאף, הואשמה בחוסר צניעות. היא הוצאה להורג בתלייה ב-2004. איראן ניסתה להסתיר את העובדות ולשקר בנוגע לגילה.

ואולי זה אומר שסוף שלטונו של אחמדינגא'ד קרב ובלחץ של אזרחי המדינה והתערבות בינלאומית נצליח להיפטר מהרשע מתישהו.
Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018