פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 

על דיאטת דוקאן כבר שמעתם? יכול להיות ששמעתם עליה בהקשר של הנסיכה קייט מידלטון שרזתה בעזרתה המון לקראת החתונה המלכותית עם הנסיך ויליאם. ברחבי העולם הדיאטה הזאת צוברת תאוצה ונחשבת לטרנד הלוהט של שנת 2011. עוד סלבריטאיות שהירזו על פי הדיאטה הן ג'ניפר לופז וניקול קידמן.

אמנם אני לא מתכננת להתחתן עם נסיך, אבל בכל זאת החלטתי לנסות את הדיאטה הזאת. היום זה היום העשירי שלי בדיאטת דוקאן, והאמת שאני מרגישה נפלא (וגם ירדתי 2 קילו).

מהי דיאטת דוקאן?
דיאטת דוקאן היא דיאטה שהמציא ד"ר פייר דוקאן, רופא מצרפת. הדיאטה מחולקת לארבעה שלבים: שלב התקיפה, שלב השיוט, שלב הנחמה ושלב ההתייצבות.

שלב ראשון- שלב התקיפה
השלב הראשון של הדיאטה מזכיר את דיאטת אטקינס, רק שהוא זמני. בשלב זה צריך לאכול הרבה חלבונים, ללא פחמימות.
שלב זה בדיאטה נמשך שבוע ובו מותר לאכול מאכלים מתוך רשימה של 72 מזונות עשירים בחלבונים. בין המאכלים המותרים: עוף, דג, ביצים, טופו ועוד. אפשר להעשיר את צריכת החלבונים בכל מה שאין בו פחמימות.

שלב שני- שלב השיוט
בשלב השני מותר לאכול לפי שני תפריטים על פיהם אוכלים לסירוגין. יום אחד אוכלים לפי תפריט דיאטת החלבונים (כמו בשלב הראשון) וביום השני אוכלים לפי תפריט דיאטת ירקות. בשלב זה בנוסף ל-72 המאכלים העתירים בחלבונים נוספים גם 28 ירקות בעלי ערך פחמימתי נמוך כגון: עגבניות, פטריות, ברוקולי, תרד, חסה ומרבית ירקות הסלט הקלאסיים. כך אוכלים לסירוגין יום אחד לפי התפריט הראשון וביום השני לפי התפריט השני וכן הלאה.

שלב שלישי- שלב הנחמה
בשלב זה סוף סוף הפחמימות חוזרות לתפריט היומי, רק שכמובן בכמויות קטנות.  בשלב זה של הדיאטה המטרה היא להפחית כחצי קילו בשבוע. ממשיכים לאכול חלבונים וירקות, מותר לאכול שתי פרוסות לחם מחיטה מלאה, אפשר להוסיף ארוחת פחמימות אחת בשבוע (כגון פסטה או אורז). הבונוס: מותר לחגוג עם שתי ארוחות מיוחדות בשבוע, שבהן הכל מותר.

שלב רביעי- שלב ההתייצבות
לאחר שהגעתם למשקל הרצוי, השלב הזה דואג לכך שתשמרו עליו. בשלב הזה יש הפתעה: אפשר לאכול מה שרוצים מלבד יום אחד בשבוע (מומלץ יום שלישי), תוך שמירה על הקווים של השלב הקודם. במהלך יום אחד בשבוע אתם חוזרים למאכלים עשירים בחלבון וללא פחמימות - בדיוק כמו בשלב הראשון של הדיאטה.

את הספר המלא שלפיו עושים את הדיאטה אפשר לרכוש עכשיו באנגלית בלבד, דרך הקישור הבא: הספר של דיאטת דוקאן. לאחר רכישת הספר אפשר להירשם באתר הרשמי של דיאטת דוקאן, לחשב את המשקל הרצוי ולקבל תכנית דיאטה אישית.לטיפ הדיאטה הבא                לטיפ הדיאטה הקודם                  רוצה לקבל טיפים לדיאטה באי מייל?


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018