פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 


4.12.10
רציתי לפרסם רשומה על הדברים הטובים שקרו ב- 2010 והיה לי קשה למצוא. יותר קפצו לי לראש אירועים קשים ומחרידים שכיכבו בכותרות. למרות שלא מצאתי דברים טובים וגדולים שבלטו, מצאתי משהו שיכול לשמח אותנו, וזה שישראל היא לא המקום הגרוע ביותר לחיות בו. כך קבע דו"ח מדד איכות החיים של האו"ם שבו אנחנו מדורגים במקום ה- 15 מתוך 169 מדינות. 

בכל זאת, הנה כמה דברים נחמדים וחיוביים שקרו השנה:

למרות שכמה אמנים ולהקות ביטלו השנה את ההופעות שלהם בארץ כמו: הפיקסיז, אלביס קוסטלו ולפטפילד, יש כאלה שכן הגיעו: אלטון ג'ון ורוד סטיוארט שימחו אותנו בהופעה שלהם בחודש יוני ולאונרד כהן הלהיב את הקהל בספטמבר.

באוגוסט 2010 חוקרים באוניברסיטת תל אביב גילו חומר המסוגל לעכב את התפשטותם של תאים סרטניים.
משמעות הגילוי היא שמחלת הסרטן תהפוך ממחלה סופנית וחשוכת מרפא, למחלה כרונית שניתן לחיות איתה במשך שנים ארוכות. זאת כמובן אם הטיפול יימצא אמין. אם לאחר בדיקות יימצא שהטיפול אכן יעיל, צפויה התרופה בעוד כ-5 שנים לקבל את האישור הרשמי ואולי כבר להימכר בבתי המרקחת
. אמן.
המחקר נערך במעבדתה של ד"ר רונית סצ'י-פאינרו מהמחלקה לפיזיולוגיה ולפרמקולוגיה באוניברסיטת תל אביב.
הרעיון עליו התבסס המחקר הוא כי ניתן לעצור את התפתחותו של גידול סרטני על ידי פגיעה בתהליך יצירת כלי הדם המספקים לו חמצן וחומרים מזינים.

ב- 7 לספטמבר השנה ישראל נכנסה ל- OCED, מועצת המנהלים של ארגון המדינות המפותחות.
ה-OCED הוא ארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי והמשמעות של הכניסה ל"מועדון" זה היא שיפור בכלכלה של ישראל, ובמדיניות הפנים: שיפור בשמירה על זכויות האזרח, צעדים לקראת מערכת משפט נקייה ועצמאית, רגולציה, הגינות וצעדים למניעת אפליה. נקווה שאכן אנחנו לקראת שיפור בדברים אלה.

ב-3 באוקטובר זכתה נבחרת ישראל בשחמט במדליית ארד באולימפיאדת השחמט ברוסיה. נבחרת ישראל ניצחה את את נבחרות ארצות-הברית והולנד והקדימה בדירוג הסופי מעצמות שחמט כמו סין ואנגליה. אין כמו המוח היהודי.
 
זכינו לקצת גאווה לאומית בחודש נובמבר כשהסדרה "רמזור" של קשת בכיכובו של אדיר מילר זכתה בפרס אמי הבינלאומי בקטגוריית הקומדיה הטובה ביותר. נו, זה ברור, אנחנו יודעים להצחיק.

בשריפה הקטלנית שפרצה בהר הכרמל ב- 2 בדצמבר נרשם "נס קטן". השריפה אמנם התפשטה  לשמורת הטבע חי-בר, אך רוב בעלי החיים ניצלו ממנה. העופות הדורסים פונו מהשמורה מבעוד מועד לרמת הנדיב, ושאר בעלי החיים נותרו בה. הם ניצלו הודות למאמצי הכיבוי. בין החיות שניצלו 200 היחמורים החיים בשמורה, וכן יונקים אחרים כמו עזי בר ואיילי כרמל נדירים. החי-בר עצמו נשרף רק בחלקו הפתוח, ולאזור בעלי החיים כמעט ולא נגרם נזק. שמחה קטנה בתוך האבל על האסון הגדול.

לשנה הבאה נאחל שנשמע רק בשורות טובות, שכותרות החדשות יתמלאו ב"גלעד שליט חזר הביתה" ושירד פה סוף סוף גשם. אמן!!!


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018