ברירת-מחדל  |  
 

"אמהות חושבות - נשים כותבות את האמת על אימהות", ספרן של קיית מוזס וקמיל פרי (הוצאת מודן), מציג את נושא האימהות דרך 37 סיפורים אישיים, החושפים את הרגשות והמחשבות האמיתיים הקיימים אצל אמהות, והם לא תמיד נחמדים וטובים.

 "אין בעולם אהבה, כמו אהבה של אמא" שרים אורנה ומשה דץ בשירם המרגש "חיים שלי", אותו כתבה סמדר שיר. וזה נכון. אין אהבה יותר מורכבת מאהבה של אמא.

אבל אהבה של אמא היא לא תמיד דבר כה מובן מאליו, חזק ובעל תכונות של הקרבה ואלטרואיזם כמו שמרבים להציג בשירים ובסיפורים.

רק בשנים האחרונות השתנה אופי השיח הציבורי בנושא האמהות מהצגת האמהות כאושר צרוף והקרבה מתוך רצון עז לדבר שוחק ומתיש, ואפילו לעתים מעורר הרהורי חרטה.

הספר "נשים חושבות- נשים כותבות את האמת על אמהות" הוא אסופה של 37 מאמרים שבכל אחד מהן מציגה הכותבת זווית אישית וכנה על האמהות שלה, ולעתים זווית זו אינה מחמיאה, לא לאם ולא לצאצא.

בסיפור אחד, קיית מוזס האמא מגלה סוד שמור כאשר היא מתוודה על אהבתה לשני ילדיה שאינה שווה בעוצמתה. איך האהבה הטוטאלית לילדה הבכור חלפה בין לילה כאשר הגיחה לעולם אחותו הקטנה והעדינה סלסט, וכעת כל רצונה הוא להגן על בתה הקטנה מפני היצור המפלצתי והמגושם שהוא אחיה הגדול.

מתוך פתח דבר, אן לאמוט:

" באמהוּת יש מים קרירים ויש קיטור רותח; יש מלח ויש מתיקות; יש מרירות ויש טעם גן־עדן. יש כאן סיפורים שבהם אנחנו גורמות לכן לצחוק, וכך אנחנו נותנות לכן סיכוי חדש לחיים. חלק מהסיפורים עשויים לגרום לכן להיאנח בהכרה או הקלה, שתודה לאל, לא התדרדרתן עד כדי כך – עדיין. חלק מהסיפורים הם על בלבול וחלקם על פתרונות. רבים מהסיפורים עוסקים בצורה זו או אחרת בללמוד להרפות; הם מלמדים אותנו את האמת הנוראה, שכאשר אנחנו ממלאים את המשימה על הצד הטוב ביותר, אנחנו מגדלים את ילדינו לעזוב אותנו (ושחלק מהזמן הדבר קל לנו אך לפעמים קשה מנשוא). בחלק מהסיפורים אמהות פשוט מספרות את האמת שלהן; ובסופו של דבר, זה כל מה שיש לנו להציע."
עוד המלצות על ספרים                   רוצה לקבל עדכונים מהאתר באי מייל?
הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018