ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

 
שלום לכולם,
 
רובכם וודאי מודעים ברמה זו או אחרת לנושא איכות הסביבה, או יותר נכון הנזק שאנו, בני האדם, מעוללים לסביבתינו בפרט ולכדור-הארץ בכלל.
רק כדי לסבר את האוזן (או העין במקרה הזה...): מחקרים מדעיים מצאו כי הגורם מס' 1 להתחממות כדור הארץ ועליית פני הים הוא הגורם האנושי, כלומר - אנחנו.
ובמילים פשוטות - הקיץ יהיה יותר ויותר חם, החורף יהיה יותר ויותר קר ועד שנת 2060 הים בת"א יגיע עד כיכר רבין (!), שלא לדבר על כך שבמאה השנים הקרובות כל הקרחונים בקוטב הצפוני ימסו.
הדברים הללו עשויים להישמע כמו תחזיות גדולות ורחוקות, בעוד שלמעשה אנחנו מושפעים מהמצב בהווה, יתרה מכך - הילדים שלנו, הנכדים שלנו והילדים שלהם יסבלו מהתוצאות של המעשים שלנו הרבה יותר.
למה אני מבלבלת לכם את המוח בקשר לזה? כי יש דברים שאנחנו יכולים לעשות פה במשרד בהשקעת מחשבה מינימלית ובמעשים פשוטים ויומיומיים:
 
    • מחזור נייר: כל יום זורקים במשרד עשרות ומאות דפים. אישורי פקס, צילומים שלא יוצאים טוב, פרסומים, מגזינים וכד'. כל נייר שלא דורש גריסה אפשר למחזר! חלק מכם אולי שם לב, בזמן האחרון הוצבו פחי מיחזור בבניין ויש אחד בקומה שלנו מרחק עשרה צעדים מהמשרד (מול המעליות).  ציפי תציב ארגז למחזור נייר ליד מכונת הצילום - אנא השליכו אליו כל הניירות שמקומם בזבל ושלא דורשים גריסה. הניירות הללו יזרקו לפח המיחזור.
    • חסכון באנרגיה: פעולה פשוטה כמו כיבוי המחשב, וחשוב מכך - המסך - יכולה לחסוך המון אנרגיה בכל יום. אם כל אחד מאיתנו יכבה בסוף יום העבודה שלו את המסך, ואף את המחשב תהיה זו תרומה רבה לחסכון באנרגיה (וכפי שאתם יודעים - פחות בזבוז אנרגיה = פחות שימוש בדלק = פחות פליטת גזים = פחות זיהום אויר = מיתון הנזק לסביבה שגורם להתחממות כדוה"א)
    • הפחתת ייצור הזבל: ישראל היא המדינה השניה בעולם בכמות יצור הזבל ביחס לאוכלוסיה. כמות הזבל שהעולם מייצר היא לפחות פי שניים מהכמות אותה מסוגל כדור הארץ "לספוג", כלומר אנחנו צריכים לפחות שני "כדורי-ארץ" כדי להתמודד עם כמות האשפה שאנו מייצרים, וכידוע לעת עתה יש לנו רק אחד... אם כל אחד ישתמש כל יום בכוס פלסטיק אחת, ולא ב- 6-7 כוסות כל יום נוכל לייצר פחות זבל. לא כל פעם שניגשים למתקן המים חייבים לקחת כוס חדשה...
כמובן שיש עוד הרבה דרכים לשפר את המצב העגום מסביבנו, אך אם רק ננסה לקיים את שלושת הנקודות הללו (שבאמת דורשות מינימום השקעה מצידנו) נוכל לגרום לעולם להיות מקום טוב יותר. זו לא רק סיסמא.
 
תודה על שיתוף הפעולה,
 
אורלילכתבה הבאה                                לכתבה הקודמת                            רוצה לקבל עדכונים באי מייל?

Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018