ועד הורים, ועד כיתה, ועד גן, תשלומים, תשלומי הורים, משרד החינוך, בית ספר, לימודים, ילדים, תלמידים, מורים, כיתותפרינטיים - תשלום לועד הורים- כמה מותר לועד ההורים לבקש?
פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
בהרבה בתי ספר, בכל תחילת שנה ממהר ועד ההורים הכיתתי לדרוש מהורי הכיתה כסף עבור מימון פעולות שהן מעבר לפעילות שנותן בית הספר כמו מסיבות, מתנות לחגים, הפעלות יצירתיות ועוד. ברוב המקרים, נציגי הועד זורקים סכומים שלהורים אין מושג מה הם עושים איתם.
אם גם אתם קיבלתם הוראה להוציא את הארנק ולשלם לועד, כדאי שתדעו כמה דברים:
על פי חוזר המנכ"ל, אין שום חובה לשלם לועד הכיתה והתשלום הוא רק מתוך רצון של ההורה. מנכ"ל משרד החינוך פרסם חוזר ובו מפורטים התשלומים שעל הורה לשלם, תשלומי הרשות והחובה ואין שום אזכור לתשלומים לועד כיתה. אפילו לא שקל.
במידה וועד ההורים הכיתתי אוסף כסף מההורים, עליו לפעול בשקיפות מלאה ולספק להורים דו"ח פירוט הוצאות שנתי בסוף השנה ואת הכסף להפקיד בחשבון בנק יעודי של הועד.
הפעילות בועד ההורים הכיתתי היא פעילות התנדבותית לגמרי ולכן אין הורי הכיתה צריכים לדאוג לשכר כלשהו על פעילותו של הועד. עם זאת, הכסף שנאסף אמור לכסות על הוצאות כמו ציוד, נסיעות, שכירת מקום או הפעלה. 

במקומות רבים ועד ההורים הכיתתי אינו פועל על פי ההנחיות וגובה כספים כראות עיניו על מנת לממן פעילויות ומסיבות ראוותניות בלי לתת להורי הילדים בכיתה או בגן דין וחשבון.
לא כל ההורים יכולים להרשות לעצמם לשלם את הסכום הנדרש אבל אם הם יסרבו לשלם יופעל עליהם לחץ חברתי. יש ועדי כיתה או גנים שמבקשים סכומים מופרזים, כמו מעל 100 ש"ח ואפילו מגיעים לסכומים של 250-300 ש"ח.

"אצלנו בכיתה גובים 120 ש"ח ואף אחד לא מעז לפתוח את הפה" מספרת שרון שבתה לומדת בכיתה ה' בבית ספר יסודי באיזור המרכז "אם מישהו יגיד משהו, יצעקו עליו שאם הוא רוצה שלילדים יהיה טוב שישלם. בשנה שעברה מישהי העזה לבקש את הפירוט של ההוצאות שהיו לועד וחטפה צעקות. עד היום היא לא ראתה את הדו"ח הזה והמורה לא מתערבת. ההורים משלמים מתוך פחד ולא יודעים על מה הם משלמים".
"יש הרגשה שאסור להעלות את הנושא כי הורה שמעז לדבר על זה הוא כאילו מתמרד ומתחצף ולא מעריך את מה שעושים בשבילו" אומרת אסנת, אמא לילד בן 4 בגן טרום חובה "יש לנו קבוצה בווצאפ וכשהעליתי את הנושא של התשלום המופרז לועד ההורים של הגן פשוט התנפלו עלי וסתמו לי את הפה".
"בשנה שעברה שילמנו 100 ש"ח לועד הכיתה" המשיכה לספר שרון "במשך כל השנה לא היתה שום פעילות מעבר ללימודים שארגן ועד ההורים הכיתתי. כשהייתה מדורת ל"ג בעומר, הועד אירגן מדורה אבל דרש מההורים להביא כמויות של אוכל גדולות בשווי של 50 ש"ח מינימום לכל הורה. היתה גם מסיבת סיום שלפי ההפעלה שהיתה (ההורים נדרשו להפעיל את הילדים בעצמם) היה ברור שלא הושקע בה בקושי כסף, ההורים גם הביאו את הכיבוד. הילדים קיבלו מתנה לכבוד סיום השנה - תיק מאד זול".
להרבה הורים אין כסף לשלם עבור פעילות הועד. יש כאלה שגם 50 ש"ח הם יותר מדי בשבילם. אז הם מתחמקים מהתשלום כי לא נעים להם להגיד בקול שאין להם כסף לשלם. לא לכולם יש כסף למותרות שרוצה הועד וההורים וברוב המקרים לא יודעים גם שאין מחובתם לשלם את הסכום הזה. 
משרד החינוך לצערנו לא מתערב ולא נלחם בתופעה.

סקר - כמה אתם נדרשים לשלם עבור ועד ההורים בגן או בכיתה של ילדכם?

הסקר הוא למטרת ידיעה בלבד ולא יעשה בו שום שימוש. התוצאות יפורסמו פה באתר בהמשך, לאחר איסוף הנתונים.

                            רוצה לקבל עדכונים מהאתר באימייל?עוד בנושא הורים:

כרטיסי ברכה ליום המשפחה

פורסם ב: 15/02/2017
המשך לקרוא »

דפי צביעה ליום המשפחה

פורסם ב: 15/02/2017
המשך לקרוא »

מה המתבגר שלך חושב עליך באמת?

פורסם ב: 24/12/2016
המשך לקרוא »

אמהות משקיעניות שלא מצליח להן

פורסם ב: 09/04/2016
המשך לקרוא »

22 טריקים מקוריים של הורים לפתרון בעיות נפוצות

פורסם ב: 23/01/2016
המשך לקרוא »

תשלום לועד הורים- כמה מותר לועד ההורים לבקש?

פורסם ב: 21/09/2014
המשך לקרוא »

גניבה מחנויות אצל בני נוער

פורסם ב: 30/07/2014
המשך לקרוא »

צבעי קרח

פורסם ב: 13/06/2014
המשך לקרוא »

שונאת לנקות? תני לתינוק שלך לעשות בשבילך את העבודה

פורסם ב: 01/06/2014
המשך לקרוא »

מי מאושרת יותר: אמא בבית או אמא עובדת?

פורסם ב: 22/05/2014
המשך לקרוא »
יש 5 עמודים
1  2 3 4   לעמוד הבא   


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018