פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
גם אתה מאלה שלא מסוגלים לאכול רק קוביית שוקולד אחת? מאלה שטועמים קוביה וחייבים להמשיך עד שתחסלו את כל החבילה? 
אם פתחתם שקית עוגיות אתם חייבים לאכול כמעט את כולה?
אם כן, אתם יכולים להירגע. זה לא באשמתכם. 
זה לא אומר שאין לכם כוח רצון.
מחקר שהתפרסם לאחרונה במגזין "Current Biology" מצא שבזמן שאוכלים מזונות מתוקים או בעלי אחוזי שומן גבוהים, מתרחש במוח אותו תהליך מנטאלי שמתרחש במוחם של מכורים וגורם להם לצרוך עוד ועוד סמים.
בניסוי שנערך באוניברסיטת מינסוטה ניתנה למשתתפים אספקה בלתי מוגבלת של סוכריות M&M ונאמר להם לאכול כמה שהם רוצים בפרק זמן מוגבל.
בסיום החלק הראשון של הניסוי נמצא שאצל כל המשתתפים חלה עלייה חדה ברמת האנקפלין, כימיקל טבעי המיוצר במוח וקשור לאותם קולטנים המגיבים לחומרי הרדמה, סמים או תרופות פסיכואקטיביות.
בחלק השני של הניסוי, החוקרים גירו באנקפלין את האיזור במוח האחראי לכמיהות ולחשקים במאכלים. המשתתפים בניסוי אכלו בשלב זה כמות כפולה מזו שאכלו בחלק הראשון.
המסקנה של החוקרים היתה שכשאיזור זה במוח מגורה, הוא שולח מסר של "אכול עכשיו" לשאר החלקים. ומהמסר הזה קשה עד בלתי אפשרי למוח להתעלם.
ממצאים אלה יסייעו לדעת החוקרים בטיפול בתופעות של השמנת יתר ובהתמכרויות שונות.
בינתיים, לכל אלה שיודעים שאסור להם לטעום, תוצאה זו מחזקת את האמונה שעדיף לא להתחיל בכלל כי אחר כך אי אפשר יהיה להפסיק.לכתבה הבאה                                לכתבה הקודמת                            רוצה לקבל עדכונים מהאתר באי מייל?
Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018