ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 
יום פועלי התעשייה של העולם - 27/6

האיגוד פועלי התעשייה של העולם (באנגלית: Industrial Workers of the World או בקיצור IWW) הוא איגוד מקצועי בינלאומי אשר הוקם בארצות הברית ב-27 ביוני בשנת 1905.
בארגון היו חברים עובדי תעשיה ופועלים ומטרתו היתה לאחד אותם ולדאוג להם. הם פעלו לביטול שיטת השכר המקובלת ובמקומה אימוץ שיטת חלוקת רווחים בין כלל הפועלים. הם תומכים במודל הניהול העצמי הדמוקרטי, שעל פיו העובדים בוחרים את המנהלים שלהם ושותפים להכרעות הארגוניות של מקום עבודתם. 
בסלנג קוראים לחברי הארגון "וובליז" (Wobblies).
השיא של הארגון היה בשנת 1923 כשהיו בו חברים 40,000 עובדים. אחרי שהממשל האמריקאי התנגד לו ולחם נגדו בין השנים 1917-1924, בדיכוי  ממשלתי חמור שכונה 'ההפחדה האדומה', כחלק ממדיניות הממשל האמריקאי, שראה בקומוניזם איום על יסודות החברה הדמוקרטית, היתה ירידה בכוחו.
בשנת 1924, כתוצאה מוויכוחים פנימיים על עקרונות הארגון ועל אופן פעילותו העתידית. כתוצאה מהאירועים הללו, לא הצליח הארגון לשחזר את השפעתו ואת הישגיו ונותר גוף זניח יחסית משנות ה-40 ואילך, אם כי נותר פעיל עד היום ומונה כ-5,000 חברים בארצות הברית בלבד נכון ל-2005.‏
 
החברות בארגון פתוחה לכלל העובדים. כל עובד יכול להצטרף לארגון, גם אם מקום עבודתו אינו חלק ממנו,‏ וגם אם הוא חבר בארגון נוסף.‏

קישור לאתר של IWWהפגנה של IWW  ללוח הימים המיוחדים בשנה      היום גם: יום האננס         מי נולד היום?עוד ימים מיוחדים בחודש יוני:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018