פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

עוד כמה אתרים שקשורים לספרים ולסרטים של הארי פוטר, שנמצאים בלונדון:סמטת דיאגון
הרחוב ששימש השראה לסמטת דיאגון (Diagon Alley) הוא רחוב ססיל קורט (Cecil Court).
הרחוב נמצא ליד דרך צ'רין קרוס (Charing Cross Rd), ותוכלו לשוטט בו בין חנויות קסומות שמזכירות את החנויות שבהן הארי פוטר היו קונים את הציוד הלימודי שלהם, כמו השרביט באוליבנדרס, מוצרי הכישוף האפלים בחנויות בורגין וברקס.
תחנת רכבת תחתית קרובה: Piccadilly Circus.

פונדק הקלחת הרותחת
המקום שבו צולמה סמטת דיאגון מבחוץ הוא לא הרחוב הקודם שהזכרתי, ששימש השראה לסמטה, אלא לידנהול מארקט (Leadenhall Market), רחוב עם ארכיטקטורה ויקטוריאנית שמשמש כסט צילום להפקות רבות חוץ מהארי פוטר.
הלידנהול מארקט הוא מרכז קניות מקורה שנבנה בתחילת המאה ה-14. פעם זה היה שוק שמכרו בו בשר, ירקות ופירות והיום זה מרכז קניות שיש בו חנויות, מסעדות, בתי קפה ופאבים.
גם את פונדק הקלחת הרותחת (The Leaky Cauldron) תוכלו למצוא כאן, אבל אל תצפו לשתות בו משהו, כי האמת שזה לא פונדק, אלא חנות אופטיקה בשם The Glass House.
החנות נמצאת בכתובת 2-4 Bull's Head Passage, ובעל החנות רגיל שמגיעים אליו מוגלגים רבים להצטלם ליד הדלת הכחולה.

תחנות רכבת תחתית קרובות: Bank, Aldgate. 
 
משרד הקסמים
הבניין שבו צולם משרד הקסמים מבחוץ הוא הבניין שבצומת הרחובות Great Scotland Yard ו- Scotland Place. בסרט "הארי פוטר ומסדר עוף החול" מגיעים הארי ומר ויסלי לתא הטלפון שצולם בפינה, נכנסים אליו ויוצאים במשרד הקסמים. את הבניין תוכלו לראות אם תגיעו לפינת הרחובות האלה, אבל תא הטלפון כבר לא נמצא שם, הוא היה שם רק לצורך הצילומים. ברחוב Great Scotland Yard צולמו גם סצינות בסרט "הארי פוטר ואוצרות המוות".
 
בנק הקוסמים גרינגוטס
המקום בו צולמו כל הסצינות שבבנק הקוסמים גרינגוטס (Gringotts) הוא בית אוסטרליה (Australia House) של הוועדה האוסטרלית הראשית (Australian High Commission).  
תחנות רכבת תחתית קרובות: Temple ו- Covent Garden. 
 
גן החיות של לונדון
בסרט הראשון של הארי פוטר, הארי פוטר ואבן החכמים, מגיעה משפחת דרסלי ביחד עם הארי לבקר בגן החיות של לונדון לכבוד יום הולדתו ה-11 של דאדלי. בגן חיות זה צולמה הסצנה שבה מגלה הארי פוטר את כוחותיו המיוחדים בביתן הזוחלים, כשהוא מדבר עם נחש הבואה וגורם לזכוכית הכלוב להיעלם ולהפחיד את דאדלי כהוגן.
הגן נמצא ב-Regent's Park. קישור לאתר של גן החיות.
 
גשר המילניום (Millennium Bridge)
גשר המילניום הוא גשר תלוי שמשמש לתנועת הולכי רגל מעל נהר התמזה בלונדון. הגשר מופיע בסצנה בסרט "הארי פוטר והנסיך חצוי הדם" כשהוא נופל למים בהתקפה של אוכלי המוות של וולדמורט. 

 

גשר מצודת לונדון (Tower Bridge)
מעל הגשר הזה עפו הארי וחבריו בסרט "הארי פוטר ומסדר עוף החול" על המטאטאים שלהם.

בית הפרלמנט (Parliament House)
גם מעל הבניין הזה עפו הארי וחבריו בסרט "הארי פוטר ומסדר עוף החול".

למקום הבא>>> בית ספר הוגוורטס, אוקספורד
 
 Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018