פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 מה לדעתכן עדיף, להיות אמא עובדת או אמא שנמצאת בבית?

 

במחקר שנעשה באוניברסיטת צפון קרוליינה נמצא שאמהות עובדות נהנות מבריאות כללית טובה יותר ופחות סימפטומים של דיכאון מאשר אמהות שנשארות בבית. לגבי היקף המשרה- לא נמצא הבדל משמעותי בין האמהות העובדות במשרה חלקית לאמהות העובדות במשרה מלאה בדיווחים על בריאות וסימפטומים של דיכאון. 

 

המחקר כלל 1364 ראיונות עם אמהות זמן קצר לאחר הלידה והמשיך בתצפיות וראיונות מעקב במשך למעלה מ- 10 שנים. הוא החל ב- 1991 והסתיים ב- 2011, בתקופה זו הוא בחן את המצב הנפשי והבריאותי של אמהות שעובדות במשרה מלאה, משרה חלקית או לא עובדות כלל.

 

האמהות שעובדות במשרה חלקית הן המרוויחות ביותר לפי מחקר זה: הן גם מעורבות בחיי בית הספר בדיוק כמו אמהות שלא עובדות, וגם נהנות מקשר עם מבוגרים אחרים ותחושה של הנאה וסיפוק כללי מהחיים.

 

בתור אמא שנמצאת בבית ומתפרנסת להנאתה מעיסוקיה המגוונים באינטרנט, אני יכולה להעיד על היתרונות והחסרונות של להימצא בבית.

 

היתרונות: אני אדון לעצמי. אני יכולה לקחת חופש ולצאת לאן שאני רוצה מתי שאני רוצה בלי לדווח לאף אחד. אני לא חייבת כלום לאף אחד. אני תמיד בבית כשהילדים שלי חוזרים מבית הספר והגן ואם הם חולים אין לי בעיה. אני לא צריכה לשבור את הראש ולמצוא בייבי סיטר או קייטנה לימים שיש בהם חופש של מוסדות החינוך. אני לא צריכה לתמרן בין הקריירה לילדים. יש לי ים של זמן לעצמי. אני יכולה לישון צהרים. אני לא חייבת להתלבש יפה כל יום ולדאוג להופעתי. אני חופשיה לעשות מה שאני רוצה כדי להגדיל את הכנסתי.

 

החסרונות: אין לי הרבה קשר עם מבוגרים במהלך היום ואני מתגעגעת לקשרים החברתיים שהיו לי כשעבדתי במשרד. מתגעגעת לריכולים, לצחוקים, לארוחות המשותפות. אני פחות משקיעה בהופעתי החיצונית. עליתי כמה קילוגרמים מיותרים בגלל שאין לי מסגרת מסודרת של זמן לארוחות ולפעמים אני מוצאת את עצמי ניגשת למקרר סתם מהשיעמום. לפעמים השקט בבית כשרק אני נמצאת בו מוציא אותי מדעתי.

ואם אתם חושבים שהבית שלי יותר נקי ומסודר כי יש לי יותר זמן לנקות אז אתם טועים, כי דווקא עודף הזמן גורם לו ללכת לאיבוד בין כל מיני גזלני זמן למיניהם כמו פייסבוק, פורומים, תוכניות טלויזיה ועוד.

 

למרות החסרונות, לא הייתי מחליפה את הסטטוס שלי ואני מעדיפה את החופש שלי לעשות מה שבראש שלי בלי לבקש רשות מאף אחד, בלי להתנצל ולהצטדק ובלי לעשות חשבון.

נכון, לעבודה מחוץ לבית יש גם יתרונות רבים. את פוגשת אנשים, לומדת דברים חדשים, מתפתחת ומרחיבה אופקים, אבל גם כשאת בבית את יכולה לעשות את זה באמצעות לימודים מחוץ לבית פעם או פעמיים בשבוע, התנדבויות במקומות שונים, או מציאה של חברה שנמצאת במצב שלך בבית.

 

נכון שהמצב הכלכלי לרוב לא מאפשר בחירה ולרוב אנחנו נדרשות לעבוד מחוץ לבית גם אם אנחנו לא רוצות. אם זה המצב אצלך, לפחות תדעי שיש לזה הרבה יתרונות ויש לך יותר סיכוי להיות בריאה ומאושרת. אבל בהנחה שהיתה לך אפשרות בחירה, מה לדעתך טוב יותר, להישאר בבית או לעבוד במשרה מלאה או חלקית?

                                  רוצה לקבל עדכונים מהאתר באימייל?


       


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018