פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 

הסרט מה שקורה במיסיסיפי מספר לכאורה את סיפורם של שני גברים אבודים, שמחפשים את עצמם באמריקה של הלילה, בין מועדוני לילה והימורים, ומפתחים קשר חברי מיוחד.
ג'רי (בן מנדלסון) הוא מכור להימורים שאליו חובר קורטיס (ריאן ריינולדס) וביחד הם יוצאים למסע ללא מטרה ותכלית ברורה.
על פניו, נראה שזאת העלילה של הסרט, אבל בסרט בעצם יש הרבה יותר מסיפור בנאלי על שני אמריקאים דפוקים. "מה שקורה במיסיסיפי" (תרגום יצירתי לעברית של שם הסרט Mississippi Grind- נגזרת מהביטוי "מה שקורה בוגאס נשאר בוגאס") מציף בעיה נפוצה ונרחבת באוכלוסיית העולם - בעיית ההתמכרות להימורים.
ג'רי הוא אדם בודד, שחייב כסף לכולם בעקבות ההתמכרות שלו. יש לו אובססיה להימורים והוא רוצה להמר על כל דבר, מרגע שהוא מתעורר בבוקר ועד שהוא הולך לישון בשעות הקטנות של הלילה. כאשר הוא בעבודה שלו כאיש נדל"ן, הוא מרגיש רע ומתוסכל, והחיוך שב לו לפנים רק כאשר הוא מבצע הימור באמצעות הטלפון החכם שלו.
אפשר לראות שלג'רי יש גם מוגבלות חברתית כלשהי, כאשר הוא מתיישב ליד שולחן הפוקר ושואל את כולם שאלה שלא מעניינת אף אחד: "האם מישהו ראה את הקשת אתמול?" וגם לפי התגובות שלא תואמות תמיד את הסיטואציה.


לג'רי יש גם אובססיה להקשיב במשך שעות לדיסק שמלמד את שפת הגוף של המהמרים. 
קורטיס לעומתו, הוא אדם בעל כישורים חברתיים גבוהים, פיקח מאד, שיודע לקרוא אנשים ולעשות עליהם מניפולציות כדי להשיג מה שהוא רוצה.
הוא יודע בדיוק איזה מניפולציות לעשות כדי להתחבר לג'רי ולרכוש את ליבו בשביל לצאת איתו ביחד למסע התעשרות וליהנות מהרווחים שלו. במהלך כל הסרט לא ברור אם החיבה שחש קורטיס לג'רי היא אמיתית ואם בכלל הוא מסוגל להיקשר לבני אדם באופן אמיתי ונקי מאינטרסים.

הסרט מספר את סיפורם של המהמרים הכפייתיים, מציג את ההרס שההתמכרות יוצרת בחייהם. הוא מראה שההתמכרות להימורים לא קורית לאנשים "רעים" בהכרח- ג'רי הוא אדם ששאף לחיים נורמטיביים עם אשתו לשעבר וילדתו, אחד שלא רוצה לפגוע באחרים, ולהיות אדם טוב, אך ההתמכרות להימורים שבה הוא לא שולט חוללה הרס בכל תחום בחייו וגרמה לו להזניח כל מה שאדם רגיל מן הישוב דואג לו.

במאי הסרט: ראיין פאלק ואנה בודן, ארה"ב 2015


ראין ריינולדס ובן מנדלסון ב"מה שקורה במיסיסיפי"


                       רוצה לקבל עדכונים מהאתר באימייל?
Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018