ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 
יום ריקוד הציפורים - 14/5

יום ריקוד הציפורים הוא יום מיוחד שחל ב- 14 במאי ומוקדש לריקוד הכיפי, הילדותי, הטיפשי והפופולרי - ריקוד הציפורים.
ריקוד הציפורים מוכר ועושה שמח בעולם כולו. רוקדים אותו באירועים משפחתיים, באירועים בבית ספר ובגן ואפשר גם בבית עם הילדים.

רוצים לראות איך רוקדים את ריקוד הציפורים? לפניכם הדגמה בסרטון:


קצת על ההיסטוריה של ריקוד הציפורים:
את המנגינה של הריקוד הלחין בשנת 1950 ורנר תומאס, נגן אקורדיון שווייצרי מדבוס.
תומאס קרא לשיר "Der Ententanz" (ריקוד הברווז). בשנות ה- 1960 היה תומאס מנגן את השיר במסעדות ובמלונות שונים, עד שבאחת מהופעותיו, שמע אותו מפיק בלגי בשם לואי ואן ריימנאנט. ואן ריימנאנט כתב לשיר מילים והחל להפיץ אותו לציבור בשנת 1970, אך ללא הצלחה כמעט.
 
בשנת 1977 להקה הולנדית בשם "De Electronica" יצרה לשיר גרסה אינסטרומנטלית ובין לילה ריקוד הברווז הפך ללהיט ולשיר בינלאומי מצליח מאוד. 
 
מהרגע שהשיר התפרסם, התווספו אליו שמות "ציפוריים" רבים: ריקוד הציפורים, ריקוד הגוזל, ריקוד התרנגולות וכו'. השיר הוקלט ביותר מ-140 גרסאות, בכל רחבי העולם, כולל אחת של וולט דיסני, ונמכר ביותר מ-40 מיליון עותקים.
 
ב-20 בספטמבר 2004, ארגן מוסיקאי הרוק וינס ניל, מלהקת מוטלי קרו, את ריקוד הציפורים הגדול ביותר בעולם במסגרת פסטיבל אוקטוברפסט בסינסינטי שבאוהיו.
ב-13 בנובמבר 2009, אורגן אירוע תמיכה לבית חולים לילדים במזרח אונטריו, קנדה, שבמסגרתו 389 אנשים קנו ב- 100$ כרטיס כדי לרקוד במשך 3 שעות רצופות את ריקוד הציפורים.
ב-23 באפריל 2010 נשבר שיא ריקוד הציפורים הגדול ביותר בעולם, שנערך במרכז ביירון שבמישיגן ב"מסעדה של ג'ייק", כאירוע התרמה לבית החולים לילדים של הלן דבוס. אגב, בפתח המסעדה של ג'ייק יש פסל עוף ענקי מפלסטיק. המסעדה של ג'ייק
לכבוד יום העצמאות של ארה"ב בשנת 2010, ב-4 ביולי, רקדו עשרות אלפי אנשים בצפון דקוטה בפסטיבל רחוב את ריקוד הציפורים וקבעו שיא עולמי חדש.
 
ריקוד הציפורים  ללוח הימים המיוחדים בשנהעוד ימים מיוחדים בחודש מאי:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018