ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 יום פרל הארבור- 7/12

יום הזיכרון הלאומי של פרל הארבור, המכונה גם יום פרל הארבור, חל מדי שנה בארצות הברית ב -7 בדצמבר, כדי לזכור ולכבד את 2,403 אזרחי ארצות הברית שנהרגו בהתקפת הפתע היפנית על פרל הארבור בהוואי ב -7 בדצמבר 1941.
 
ב -23 באוגוסט 1994, הקונגרס האמריקאי קבע כי ה-7 בדצמבר של כל שנה יהיה יום הזיכרון הלאומי של פרל הארבור.
ביום פרל הארבור, הדגל האמריקני מורד לחצי התורן עד לשעת השקיעה כדי לכבד את אלה שמתו כתוצאה מההתקפה על כוחות הים של צבא ארה"ב בהוואי.


 
יום פרל הארבור הוא לא חג פדרלי - משרדי ממשלה, בתי ספר ועסקים אינם נסגרים. ארגונים מסוימים עשויים לקיים אירועים מיוחדים לזכרם של ההרוגים או הפצועים בפרל הארבור.

המתקפה על פרל הארבור קרתה בבוקר יום ראשון (יום המנוחה של האמריקאים), ה-7 בדצמבר 1941, במהלך מלחמת העולם השנייה. מטוסי הצי הקיסרי היפני תקפו את הבסיס האמריקאי בפרל הארבור שבהוואי, שהיה בסיסו המרכזי של חיל הים של ארצות הברית באוקיינוס השקט. בשעה 7:55 בבוקר נתן מיטסו פושידה, הטייס היפני המוביל, את האות למתקפה כשקרא בקשר "טורה, טורה, טורה".
ההתקפה על פרל הארבור נצרבה בתודעה האמריקאית כאירוע של "קלון" לאומי, שייזכר לדיראון עולם, והיא נחשבת לכישלון המודיעיני הגדול ביותר בתולדות ארצות הברית, עד מתקפת הטרור על מגדלי התאומים בניו יורק. המתקפה על פרל הארבור גרמה לכניסתה של ארצות הברית למלחמת העולם השנייה ובדיעבד לתבוסתה של יפן. 
ללוח הימים המיוחדים בשנה


עוד ימים מיוחדים בחודש דצמבר:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018