ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 
יום פטריק הקדוש- 17/3


יום פטריק הקדוש הוא חג נוצרי קתולי שהוא גם יום של חגיגת קניות והנחות באינטרנט.

קצת לידע כללי, מהו חג פטריק הקדוש?
החג של פטריק הקדוש (Saint Patrick's Day) הוא החג של האירים וצאצאיהם בכל רחבי העולם. פטריק הקדוש היה מבשר הנצרות באירלנד. הוא נחשב לפטרון המגן של האירים הנוצרים ובתאריך 17 במרץ, שזהו תאריך מותו לפני יותר מ-1,500 שנים (הוא מת ב- 17 במרץ 491), נחגג החג לזכרו.
פטריק גדל במשפחה רגילה וכשהיה בן 16, פשטו שודדים אירים על הכפר שלו ולקחו אותו בשבי ביחד עם עוד אלפי אנשים, על מנת להימכר כעבד באירלנד.
לפני שנפל בשבי הוא לא היה דתי אדוק, אך השבי חיזק את אמונתו. במהלך השנים שהיה עבד הוא עסק במיוחד ברעיית צאן. כשהיה מתבודד עם הכבשים, נתגלו לו לפי המסורת הנוצרית, חזיונות דתיים, אשר עודדו אותו להימלט מן השבי. הוא נמלט מן השבי בגיל 22 ושב למשפחתו. בשים אלה היה בבריטניה תוהו ובוהו. השלטון הרומי התמוטט, הנצרות נסוגה ואל האי פלשו סקסונים פגנים. חזיון שהופיע לפטריק בחלום ציווה עליו להמשיך להפיץ את הנצרות בבריטניה. הוא הצליח במהירות והחלטיות לארגן את הנוצרים המעטים שכבר היו באי, לנצר את ממלכות עובדים האלילים, ולהפוך את הכנסייה הנוצרית של אירלנד לחלק בלתי נפרד מן הכנסייה הנוצרית באירופה, שמרכזה ברומא. 
עוד מהשגיו של פטריק הקדוש:
פטריק ייסד מנזרים רבים, שהפרידו בין נזירים ונזירות. 
 
פטריק היה בין הראשונים שתמכו בביטול העבדות.
 
לפי האמונה הנוצרית הרווחת, הישג מופלא נוסף המיוחס לפטריק הוא גירושם של כל הנחשים מאירלנד, אם כי יש המייחסים זאת לשינויי אקלים, ויש הטוענים כי מדובר למעשה באלגוריה לכך שגירש את הכוהנים הדרואידים מן האי.
 
פטריק לימד את אנשי אירלנד על השילוש הקדוש, על פי האמונה הנוצרית הרווחת, והדגים זאת באמצעות עלה התלתן המשולש, שהפך מאז לסמלה של אירלנד.
 
 
יום פטריק הקדוש  ללוח הימים המיוחדים בשנה      ה-17 במרץ הוא גם יום הצוללתעוד ימים מיוחדים בחודש מרץ:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018