ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 
יום הקרחת העולמי- 14/10

יום הקרחת העולמי, או איך שהוא נקרא באנגלית "Be bald and free day" (יום תהיה קרח וחופשי), הוא היום שבו אומרים שלום לפאות, להלוואות השיער, להשתלות השיער, לכובעים ולכל דבר שנועד להסתיר את הקרקפת שמציצה למעלה, ומתגאים בקרחת שמקשטת את הראש.

זאת לא בושה להיות קירח. יש הרבה שחושבים שזה גם יפה. קרחת משדרת לדעתם של רבים עוצמה וכוח. 


השם הלועזי של הקרחת הוא אלופציה (Alopecia). מקור השם הוא מהמילה אלופקס שמשמעותה "שועל", והוא ניתן לה בגלל ששועלים משירים את פרוותם פעמיים בשנה.

עוד עובדות מעניינות על קרחת:

סריסים (גברים מסורסים) אינם מתקרחים. בגופם של אלו אין אנדרוגנים (או מטבוליטים שלהם). אנדרוגנים הם קבוצה של הורמונים גבריים. ביניהם נמנה ההורמון DHT אשר ידוע מבחינה אמפירית שהוא מדכא גדילת השיער. (מקור: ויקיפדיה)
 
התקרחות אינה מנת חלקו של האדם בלבד. פרימטים נוספים, כגון שימפנזות, סובלים אף הם מדילול השיער לאחר גיל ההתבגרות. (מקור: ויקיפדיה)

אם נהגתם להשתמש בשיטת "ההלוואה" בין השנים 1975-1995, הייתם בסכנה לתביעה: ב-23 בדצמבר 1975 הוגשה בקשה בארה"ב לרישום פטנט על שיטת סידור השיער על הקרחת בצורה שתסתיר אותה. שנה לאחר מכן רישום הפטנט אושר למשך עשרים שנים. מקור: Google Patents 

 
לכבוד יום הקרחת הבינלאומי, קבלו כמה מפורסמים עם קרחת שלא עושים מזה סיפור ולא מתביישים:    ללוח הימים המיוחדים בשנהעוד ימים מיוחדים בחודש אוקטובר:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018