ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 
יום המודעות לגמגום הבינלאומי- 22/10

יום המודעות הבינלאומי לגמגום (International Stammering Awareness Day) חל בכל שנה ב -22 באוקטובר. יום זה נועד להעלות את המודעות לבעיית הגמגום, לסיבות ולטיפול בה ולכך שהאנשים שלוקים בהפרעת הדיבור אינם פחות טובים מאחרים. עמותות, קבוצות וארגונים בכל העולם למען מגמגמים מציינים את היום הזה באירועים שונים כמו כנסים ומפגשים מיוחדים.
אחת מהדרכים לציין את היום הזה היא לענוד סרט ירוק, או להוסיף סרט ירוק לתמונת הפרופיל ברשת החברתית. גם אם אינכם סובלים מהבעיה, תוכלו להראות שאתם מודעים לה ותומכים באלה שכן.

הגמגום הוא הפרעת דיבור שיש לה כמה צורות: יש גמגום שמתבטא בהיתקעויות בדיבור, לפעמים הגמגום הוא חזרתיות בלתי רצונית על הברות, הארכת צלילים, הברות או מילים ועוד.
 
לא ידוע מה גורם לתופעת הגמגום. משערים שהסיבות הן תורשתיות או נוירופיזיולוגיות. אין לגמגום תרופה, אך יש טכניקות טיפוליות שמשפרות את יכולת הדיבור אצל מגמגים.
 
אפשר למצוא בעולם אנשים מפורסמים ומצליחים שלקו בהפרעת הגמגום כמו משה רבנו, המלך ג'ורג' השישי, הקיסר קלאודיוס, הסופר לואיס קרול, המדינאי וינסטון צ'רצ'יל שהנהיג את אנגליה במהלך מלחמת העולם השניה, השחקנית האמריקאית המפורסמת מרילין מונרו והזמר הישראלי שלנו יהודה פוליקר.
  


כדי לקרוא וללמוד על הגמגום תוכלו להיכנס לאתר אמב"י- ארגון המגמגמים בישראל.
 יום המודעות לגמגום 


מי נולד היום?           ה-22 באוקטובר הוא גם יום האגוזים


 


עוד ימים מיוחדים בחודש אוקטובר:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018