פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 

הוריו של איש זה הבריחו אותו אל מחוץ לגבולות ארצו מחשש לחייו לאחר שהכה נמרצות קצין בתגובה על כך שפגע בכבודה של אישה מבנות עמו.
בארץ אליה נמלט החל ללמוד את המקצוע שבו עסק בהמשך חייו, אך לא השלים את לימודיו באותה עת. לאחר שנתיים בהם צבר ניסיון בארץ אחרת, התגייס ללגיון הזרים ונשלח ליבשת הדרומית.
הוא וחברו שלמד איתו והתגייס יחד איתו ערקו  לאחר שירות של שנתיים ונדדו במדבר, שם נפלו בשבי והועסקו בעבודות כפיה.
כעבור שנה גילו שוביהם את יכולתם המקצועית כשהצילו את חייו של אחד מבני שבטם. כך עלתה יוקרתם עד כדי כך שראש השבט הציע לגיבור סיפורנו לשאת את בתו לאישה. הוא קיבל את ההצעה ולאחר תשעה חודשים נולדה בתו הראשונה.
כישוריו הביאו אותו עד למלך המדינה שמינה אותו לתפקיד נכבד בחצרו.
כעבור זמן,  בעקבות מכתב שקיבל מאביו, שב לארץ מולדתו ועסק במקצועו בשתיים ממושבותיה. הוא נישא בשנית ונולדו לו שלושה ילדים.
במהלך המלחמה שפרצה לאחר מכן, גרשו השלטונות רבים מבני עמו מהעיר שליד הים אל פנים הארץ ומאות מהם מצאו מקלט באחת משתי המושבות, אולם תנאי חייהם במושבה הקטנה מלהכילם הפכו להית קשים מנשוא. עשרות מתו מרעב וממחלות זיהומיות.

גיבור החידה נרתם בכל מאודו לסייע למגורשים ובפועלו הציל את חייהם של רבים מהם. נוסף על הסיוע המקצועי ניצל האיש את כישוריו הדיפלומטיים ואת שליטתו בשש שפות לניהול משא ומתן עם השלטונות למען המגורשים.
לאחר תום המלחמה, שבעקבותיה התחלף השלטון, נדרש האיש להציג תעודות על לימודיו כדי שיוכל להמשיך לעסוק במקצועו, אך אלה לא היו בידיו מאחר שלא השלים את לימודיו.
בשנות החמישים לחייו יצא שוב מגבולות ארצו כדי להשלים את לימודיו. לאחר שהוסמך במקצועו שב לארצו  אך נתקל בקשיים בירוקרטיים שלא אפשרו לו לעבוד במקצועו.
הוא שב ליבשת הדרומית עם אשתו ושלושת ילדיו, שם הצליח בעיסוקו המקצועי. לימים חזרו ילדיו לארץ מולדתו, ואילו הוא ואשתו שבו רק כעבור אחת-עשרה שנים.
אחד מבניו נהרג זמן קצר לאחר מכן באסון במהלך מבצע צבאי לילי. הוא עצמו נפטר לאחר שנים, בגיל 83.
 

                       ליחצו כאן לקבלת התשובה


עוד חידות גלו מי הדמות:


Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018