פרינטיים
ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

יש שני סוגי מכירות באיביי: מכירה פומבית (Auction) וקנה את זה עכשיו (Buy it now, או בקיצור BIN).
כשאתם מחפשים פריט לקנייה, תוכלו לסנן את התוצאות לפריטים שנמכרים במכירה פומבית ופריטים שנמכרים במכירה מיידית.

מכירה פומבית (Auction)
במכירה פומבית יש לכם אפשרות להציע הצעת מחיר עבור הפריט שמוצג למכירה.
במסגרת שליד הפריט כתוב מצד שמאל המחיר הנוכחי שלו בדולרים ומתחת בשקלים.
מתחת למחיר כתוב כמה הצעות מחיר כבר הוגשו למכרז. bid היא הצעה.
מתחת לשדה הריק כתוב כמה תוכלו להציע תמורת הפריט. כמובן שלא תוכלו להציע הצעה נמוכה מהמחיר הנוכחי. מומלץ להציע הצעה גבוהה מעט יותר, כדי לא להקפיץ את המחיר יותר מדי.
בצד שמאל למעלה כתוב כמה זמן נשאר עד המכירה.
לאחר שתציעו את ההצעה שלכם ותלחצו על Place bid, תקבלו הודעה לתיבת ההודעות שלכם כשמישהו יציע הצעה גבוהה יותר ולכן הוא עקף אתכם ואתם הפסדתם במכרז, או שתקבלו הודעה בסיום המכירה שזכיתם בפריט.
אם זכיתם תצטרכו לשלם עבור הפריט. אם לא תשלמו, המוכר יכול להתלונן נגדכם (לפתוח נגדכם case) על פריט שלא שולם (Unpaid item). אם תצברו כמה קייסים כאלה, תהיו בבעיה לגבי המשך הקניות שלכם באיביי, כי ישנם מוכרים שבעת העלאת המוצרים שלהם למכירה, מגדירים אותה כך שקונים עם פידבקים שליליים או מספר תלונות מסוים לא יוכלו לקנות אצלם. בדרך זו איביי מגינה גם על המוכרים.
אם אתם רוצים "לשמור על אש קטנה" את המכירה, לעקוב אחר המחיר ולהציע הצעה רק לקראת הסוף, כשהמכירה עומדת להסתיים, תוכלו להוסיף את המוצר ל- Wish list ואז תקבלו הודעה כאשר המכירה עומדת להסתיים.

הערה נוספת לגבי החיפוש של הפריטים שנמכרים במכירה פומבית: תוכלו למיין את התוצאות על פי מועד סיום המכירה. בשורה שמעל תוצאות החיפוש תראו את המילים Sort by: לחיצה עליהם תאפשר לכם למיין את התוצאות לפי פריטים שהמכירה שלהם עומדת להסתיים בקרוב. 

מכירה עכשווית (Buy it now)
מכירה עכשווית היא מכירה שהמחיר שלה נקבע מראש על ידי המוכר והטיפול בקנייה שלכם מתחיל ברגע ששילמתם, כך שאתם לא צריכים לחכות כמה ימים עד שהמכירה תיגמר כמו במכירה פומבית.
איך קונים במכירת BIN?
לפני שאתם קונים, כדאי למיין את תוצאות החיפוש לפי רצונכם: המחיר הזול ביותר של המוצר עם המשלוח ראשון ולאחר מכן היקרים יותר (או להיפך, כרצונכם).
כדי לקנות פשוט לוחצים על כפתור Buy it now. שימו לב, לא כדאי ללחוץ על הכפתור סתם, כי ברגע שאתם לוחצים, אתם מתחילים תהליך של קנייה ואם לא תשלמו המוכר יכול לפתוח נגדכם תיק (case) על unpaid item.
אם אתם לא בטוחים שאתם רוצים לקנות, אבל רוצים לשמור את הפריט בחשבון שלכם עד שתחליטו, תוכלו ללחוץ על Add to cart ותקבלו התראה כאשר מכירת הפריט עומדת להסתיים.

יש מוצרים שמוצעים למכירה גם במכירה פומבית וגם במכירה מיידית. ליד תמונת המוצר תראו שיש שני כפתורים, גם את כפתור הצעת המחיר שעליו כתוב Place bid וגם את כפתור ה- Buy it now. כך תוכלו לראות את המחיר האחיד שקבע המוכר עבור המוצר ותוכלו לדעת אם כדאי לכם להשתתף במכירה הפומבית או לא.

מוצר שמוצע גם במכירה פומבית וגם במכירה עכשווית:
מכירה פומבית ועכשווית באיביי

איך משלמים עבור המכירות?
כדי לקנות את הפריט, אתם צריכים שיהיה לכם חשבון פייפאל שמקושר לחשבון שלכם באיביי.
איך עושים זאת? בכתבה הבאה.


לחלק הבא-החשבון שלי                     לחלק הקודם- חיפוש פריטים                            רוצה לקבל עדכונים מהאתר באי מייל?

Go Back  Print  Send Page
פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018