ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 

מפתח התשובות לשאלות: 

בית החולים הוא מקום של מחלות וריפוי. במענה לשאלות בסיפור עולים החלקים החלשים שלנו באישיות, אלה שזקוקים לטיפול. 

1. אתה נמצא בלובי מול חדר הרופא. ילד קטן מתרוצץ באיזור בלי השגחה. אתה מזהיר אותו שעליו להפסיק לרוץ. איך הילד מגיב?
הילד שמשתולל בלובי הוא אתם והתגובה שלו מראה כיצד אתם מגיבים כשמישהו מעביר עליכם ביקורת או שם לב לפגמים שלכם. האם הילד התנהג כאילו הוא לא שומע אותך? האם הוא הוציא לך לשון בצורה חצופה? האם הוא עצר על מקומו והתנצל? עכשיו אתם מבינים איך אנשים אחרים מרגישים כשהם מעירים לכם.

2. הדלת של חדר הרופא פתוחה מעט ואתה מחליף מבט עם האדם שנבדק כרגע על ידי הרופא. האיש נראה אפור ולא בריא ואתה מכיר אותו. מי האיש הזה?
האדם שראיתם שוכב אצל הרופא ונבדק ונראה חולה ומאפיר, הוא אדם בחייכם שאתם מרגישים שאתם לא יכולים לסמוך עליו בשעת משבר. אחרי הכל, כמה עזרה אתם יכולים לקבל ממישהו שנראה חולה הרבה יותר ממכם?

3. העוזר של הרופא יוצא החוצה וקורא בשמך. באופן מוזר הוא מאד דומה למישהו שאתה מכיר. למי הוא דומה?
מי שראיתכם כדומה מאד לעוזר של הרופא הוא דמות בחייכם שאתם תופסים אותה כמעליכם ומסתכלים עליה ביראת כבוד או אפילו פחד. זה מישהו שלא משנה כמה תצליחו, תמיד תרגישו שהוא הרבה יותר טוב ממכם ושלעולם לא תצליחו להגיע לרמה שלו. זהו מישהו שיש לו המון השפעה עליכם והמון כוח.

4. לאחר שהרופא בודק אותך הוא עובר למשרדו, קורא לך וכשאתה נכנס הוא יושב עם הגב אליך וממלמל לעצמו בזמן שהוא מסתכל על התרשים בו הוא מחזיק. הוא לא מראה סימנים שהוא הולך להסביר לך משהו. מה אתה עושה?
הדרך שבה הגבתם להתנהגותו של הרופא כלפיכם מראה על הדרך שבה אתם מגיבים כשמישהו נוהג כלפיכם בבריונות או מקניט אתכם. יש כאלה שמעדיפים לחכות בסבלנות, יש כאלה שדורשים הסברים ויש כאלה שפשוט קמים והולכים. איך אתם מתנהגים?

רופאבחזרה לעמוד הקוקולוגיה                            רוצה לקבל עדכונים מהאתר באי מייל?


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018