ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
 
 
הערות שליליות של אנשים יכולות להיות פוגעות מאד וקשות להתמודדות. המון אנשים לוקחים באופן אישי את ההערות, נעלבים ולא יודעים איך "לאכול אותן". האמת היא, שגם אני נמנית בין האנשים האלה.
לפעמים הערה ביקורתית או סתם שלילית בלי מטרה יכולה של עמית לעבודה, חברה, קרוב משפחה או אפילו בפייסבוק, יכולה להרוס לי יום שלם!
לכן קבלו כמה טיפים שמצאתי ברשת להתמודדות עם הערות שליליות של אנשים:


1. להימנע מויכוחים
אחת הדרכים להתמודד עם הערות שליליות של אדם אחר היא להימנע מלהיכנס לויכוח עם אותו אדם. למרות שאתם מרגישים צורך להגן על עמדתכם, נסו להישאר רגועים ואובייקטיבים. נכון שיש לך את הזכות המלאה להגן על עצמך, אבל בדרך כלל אנשים שיש להם סגנון דיבור שלילי ימצאו 1001 סיבות למה אתם לא צודקים ויכנסו איתכם לויכוח שיהיה לכם קשה לצאת ממנו ורק יתסכל אתכם עוד יותר. אתם יכולים להגיד לצד השני שיש לכם מה לענות לו אבל אתם לא תעשו את זה כי אתם לא מוכנים לסבול את התוקפנות שלו.

2. להיות חיובי ואמפתי
כשמישהו מעיר לכם משהו, הדבר האחרון שמתחשק לכם לעשות הוא להיות חיובי ואמפתי כלפיו. למרות זאת, לגלות כלפיו סימפתיה זוהי אחת הדרכים הנהדרות להתמודד עם ההערה השלילית שלו. אם תנסו לגלות אמפתיה כלפי האדם שהעיר לכם, יכול להיות שתוכלו להבין מהיכן ההערה הגיעה. חוץ מזה, החיוביות שלכם יכולה לשנות את הכיוון של השיחה ולקחת אותה למקום חיובי למרות ההתחלה הרעה.

3. לדבר על זה
כשמישהו אומר לכם משהו רע, אתם בהחלט יכולים לפנות אליו ולהגיד לו שהדרך שבה אמר את הדברים פגעה בכם באופן אישי. ברוב הפעמים, אנשים ששומעים שהם פגעו במישהו אחר ממהרים להתנצל ולנסות לתקן את דרכיהם. רוב האנשים לא רוצים לפגוע באחרים. ההערות השליליות יכולות להגיע ממקום של חולשה, וברגע שהם מבינים שההערות פוגעות, הם ירגישו עם זה רע כי זאת לא היתה הכוונה שלהם.


4. להתעלם מהם
לפעמים גם התעלמות יכולה לעזור להתמודד עם הערות שליליות. יכול להיות שהמעיר רוצה למשוך תשומת לב על חשבונכם, ואם תתעלמו ממנו, כך יעשו גם אחרים והערותיו השליליות יתפוגגו באוויר.

5. לדבר עם חברים
אם מישהו העיר הערה שממש פגעה בך, במקום לנהוג בפזיזות, להעלב או להחזיר בחזרה, אפשר גם לקחת אוויר ולהירגע ולדבר על זה עם חבר טוב. חבר טוב יכול להאיר את המצב באור שנה ולתת לכם כיוון חשיבה אחר שירגיע אתכם. זיכרו כי הפרשנות שלכם לא תמיד חייבת להיות הנכונה ושאתם לא תמיד יודעים באמת מה הכוונה המסתתרת בדבריו של האדם שאמר לכם את ההערה הפוגעת. אולי הוא רוצה בטובתכם?

6. להיות בטוחים בעצמכם
עוד דרך להתמודדות עם הערות שליליות היא לבנות את הביטחון העצמי שלכם. בנו לעצמכם את הביטחון העצמי, הסתכלו על הדברים החיוביים שבכם והעצימו אותם. האמינו בעצמכם ואז לא יהיה לכם קשה להתמודד עם הערות שליליות. אל תרדו על עצמכם, אל תדגישו את השלילי שבכם. כשתאמינו בעצמכם תוכלו להתמודד עם הערות שליליות בקלות, בדרך בוגרת וחיובית. כשיהיה לכם ביטחון עצמי, תוכלו להעמיד את האדם שפגע בכם במקומו.

7. להמשיך הלאה
מישהו אמר עליכם משהו רע? אז מה, המשיכו הלאה בעיסוקים שלכם ואל תתעכבו על זה. אל תתנו לאדם אחר את הכוח להשפיע על היום שלכם ולהרוס אותו. אתם אלה ששולטים בגורלכם, לכן המשיכו בעיסוקיכם כאילו זה לא קרה. 

לוקח זמן לפתח עור עבה וללמוד איך להתמודד עם הערות שליליות של אנשים, אבל בסופו של דבר זה מאד חשוב. כי אם תהיו רגישים מדי ותתמוטטו בכל פעם שמישהו אומר עליכם משהו רע, לא תצליחו להגיע לשום מקום...

לטיפ הבא                                לטיפ הקודם                            רוצה לקבל טיפים באי מייל?

עוד עצות לבריאות נפשית וחשיבה חיובית:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018