ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 


חשיבה חיובית היא הבסיס להצלחה, לבריאות נפשית ולחיים טובים.
כשאנחנו חושבים בצורה חיובית, אנחנו רגועים יותר ומסוגלים לחשוב על פתרונות טובים ויצירתיים, גם למצבים בעייתיים.


גם ברפואה מצאו כי חשיבה חיובית משפיעה לטובה על סיכויי החולים להירפא. 
המשמעות של חשיבה חיובית היא לא שנחייך כל היום ונהיה באופוריה. המשמעות של חשיבה חיובית היא שנאמין בעצמנו ובאחרים, שנעריך את עצמנו ואת יכולותינו וכך יהיה לנו כוח להתמודד ולשנות. 
גם בדיאטה חשוב לשמור על חשיבה חיובית. אם נאמין שלא נצליח בדיאטה ושאין טעם בכלל לנסות, באמת ניכשל עוד לפני שבכלל התחלנו.
 
מאד קל להגיד למישהו אחר "תחשוב חיובי". מאד קל לזרוק את הביטוי "תחשוב טוב- יהיה טוב".
כי כשהמצב גרוע והכל נראה שחור מסביב, אנחנו הרבה פעמים נופלים למערבולת של חרדות, כעס, האשמות והכללות ושוכחים מכל החיובי שמסביבנו.
 
אז איך באמת עושים את זה? איך משנים את החשיבה לחשיבה חיובית?
 
העריכו עד כמה שאתם יכולים
הסתכלו סביבכם והעריכו את כל מה שיש לכם. לא רואים שום דבר? תסתכלו שוב ותזכרו שתמיד יש כאלה שיש להם פחות ממה שיש לכם. אל תקחו את הדברים שיש לכם כמובן מאליו. העריכו את מה שיש לכם. גם אם אין לכם אייפון 5 או בריכה פרטית, עדיין יש לכם הרבה. להעריך את מה שיש לכם זה הצעד הראשון והפשוט שיש בדרך לחשיבה חיובית.
 
הימנעו מלהשוות את עצמכם לאחרים
אם תשוו את עצמכם לאחרים, אתם רק תהיו מתוסכלים. הדשא של השכן תמיד נראה ירוק יותר, אבל מה עם הסלון?
אנחנו נוטים לראות באחרים את ההישגים שלהם ולקנא, אבל אנחנו לא יודעים איזה עוד משא הם סוחבים איתם. 
למשל, אנחנו לא יודעים כמה אחרים השקיעו כדי להגיע להישגים שלהם. יכול להיות גם שהם לא מגלים לנו את האמת.
לימדו לקבל את זה שככה זה בחיים. לפעמים אנחנו מקדימה, לפעמים מאחורה. 
 
תשמרו על מה שיש לכם, אל תתרכזו במה שאין לכם
אתם רוצים להשיג עוד ועוד, וזה בסדר גמור. השאלה היא רק למה אתם רוצים להשיג את הדברים האלה?
האם זה בשביל לרצות אחרים? לעשות רושם? להרגיש יותר שווים?
התמקדו בדברים החיוביים שיש לכם כבר. השתמשו בכוחות וביכולות שלכם להשיג את המטרות החדשות שלכם, כל עוד המטרות האלה מציאותיות ולא יפגעו במה שכבר יש לכם.
דוגמאות: יש לכם דירה נעימה, קטנה אבל נוחה. האם באמת כדאי לכם לעבור לבית גדול ומרשים ולהפוך להיות עבדים למשכנתא חונקת?
אתם נמצאים במערכת יחסים טובה ואוהבת. האם באמת כדאי לכם להרגיש שאתם סקסיים ומצליחים למשוך את בני המין השני על ידי זה שתפלרטטו איתם ותגרמו לבני הזוג שלכם לקנא? 
 
אל תחשבו שנכשלתם
באנגלית יש ביטוי שאומר: "מאחורי כל ענן שחור יש פס כסף" (There is always a silver lining behind any black cloud ). המשפט הזה אומר שבכל מצב קשה או לא נעים מסתתרת האפשרות לימים טובים יותר. הכישלון יכול להיות שיעור טוב. הכישלון תמיד נותן לכם ניסיון שממנו אתם יכולים ללמוד. זמנים קשים טומנים בחובם הזדמנויות לעתיד טוב יותר. הכל תלוי בכם. אם תחשבו באופן חיובי תוכלו למצוא את הדרך לצאת מהמשבר ולדאוג לעצמכם לעתיד יותר טוב. 
 
למדו את עצמכם
אף פעם אי אפשר ללמוד יותר מדי. ללמוד זו חוויה מתגמלת. כדי להתחיל, קיראו ספרים בנושא שאותו אתם רוצים לשפר את ידיעותיכם. קריאה ולימוד יעשו לכם רק טוב. הרגישו בנוח ללמוד עם מאחרים. שאלו את מי שנראה לכם כמומחה בתחום שמעניין אותכם מה הוא עשה כדי להשתפר. ידע הוא כוח וככל שתדעו יותר תרגישו עם עצמכם טוב יותר!
 
אתם בוחרים איך להגיב
תמיד יש פער בין הגירוי והתגובה. האריכו את הזמן בין הגירוי לתגובה שלכם. לפני שאתם מגיבים למשהו, קחו קצת זמן כדי לחשוב איך אתם רוצים להגיב ועל הצעדים הבאים שלכם. תגובה מחושבת היא לרוב יותר מועילה מאשר תגובה מיידית.
להרבה אנשים יש "פתיל קצר". הביטוי פתיל קצר באמת מעיד על זמן התגובה הקצר שלהם לגירוי בו הם נתקלים ועל כך שהם מגיבים מהר מהרגש ולא מההיגיון. תגובות נסערות לרוב לא מובילות לפתרונות של מצבים בעייתיים. 
 
שימו על הפנים מסיכה אמיצה
כשאתם מרגישים שאתם לא במיטבכם, לא בטוחים בעצמכם ולא עליזים, לפעמים יועיל לכם לשים מסיכה של אומץ על הפנים. קחו אוויר ודמיינו שאתם שמים על הפנים שלכם מסיכה. מסיכה של ביטחון עצמי, אומץ, נחישות, כוח.
דמיינו שאתם מסתובבים עם המסיכה הזאת. לאט לאט תרגישו שהמסיכה הזאת היא חלק ממכם ותרגישו שהביטחון העצמי מחלחל והופך להיות חלק ממכם.
 
קרפה דיאם- נצלו את היום
הביטוי קרפה דיאם מקורו בלטינית ופירושו הוא "נצלי את היום". אל תתקעו במחשבות על העבר ואל תבזבזו את היום בדאגות וחרדות לגבי העתיד. פעלו כאן ועכשיו למען התוצאות שיביאו בסופו של דבר לעתיד טוב יותר.

אף פעם לא מאוחר מדי כדי להתחיל
אתם רוצים מאד לעשות משהו אבל מרגישים שעכשיו כבר מאוחר מדי להתחיל. אתם כבר לא צעירים, זה יהיה מגוחך, כולם כבר עושים את זה הרבה יותר טוב ממכם כי הם התחילו מזמן.
זה לא נכון!!! חיים רק פעם אחת ואתם אלה שחיים את החיים שלכם למען עצמכם. אל תעשו חשבון לאף אחד.
אם אתם רוצים להתחיל לרקוד תתחילו! אתם רוצים להוציא תואר אקדמי- עשו את זה! כל מה שאתם חולמים לעשות אתם יכולים בכל זמן ובכל עת. אף פעם לא מאוחר מדי. 
 
העצימו את עצמכם באמצעות מחשבות חיוביות
זה באמת עובד ובאמת משפר את התפקוד שלכם ואת איך שאתם נראים. גם אם אתם לא מרגישים טוב עם עצמכם ולא מרוצים מעצמכם, הרבו להגיד ולשנן לעצמכם משפטים חיוביים, כמו: "אני חזק, אני יכול, אני מצליח, אני יפה" וכד'.
אם תשננו את המשפטים האלה, הם יחלחלו לתת המודע שלכם וישתקעו שם. הם יחליפו בסופו של דבר את האמונות השליליות ששמו לכם רגל עד עכשיו. תאמינו לי שזה יעשה לכם רק טוב. אתם בטח מכירים את האנשים האלה שלא נראים מבחינה חיצונית טוב, אבל בגלל שהם מלאים בביטחון עצמי הם מצליחים? יש לי הפתעה בשבילכם. גם אתם יכולים להיות כאלה. פשוט תשננו כל הזמן את המחמאות האלה לגבי עצמכם עד שלאט לאט תאמינו בהן ואז גם אתם תהיו מלאים בביטחון עצמי. הביטחון העצמי הוא תוצאה של מה שאתה חושב על עצמך ולא מה שאחרים חושבים עליך.
 


 
 

 

 


עוד טיפים ועצות לחשיבה חיובית:
 

חיזוקים- משפטים מחזקים ומעודדים שיעשו לכם טוב על הלב

 

הכל בראש- חשיבה חיובית ונפש בריאה

 

ציטוטים על אומץ

 

נשימות

 

10 דרכים להיות חיוביים יותרGo Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018