ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 


לפני שנים רבות בסין הרחוקה, היה היתה אישה בשם לי-לי, שהתחתנה עם אהוב ליבה ועברה לגור בבית איתו ועם אמא שלו.

תוך זמן קצר יחסיהן של לי-לי והאם של בעלה עלו על שרטון. לי-לי לא הצליחה להסתדר עם חמותה. האופי של שתיהן היה מאד שונה והחמות העבירה על לי-לי ביקורת בלי הפסקה. לי-לי לעומת זאת כל הזמן התעצבנה על ההרגלים שלה.
 

חלפו ימים, חלפו שבועות, ולי-לי ואמו של בעלה לא הפסיקו להתווכח ולריב. אבל מה שעשה את המצב לבלתי נסבל היה זה שעל פי המסורת הסינית, היה על לי-לי להשתחוות לאמו של בעלה בכל פעם שהן נפגשות ולציית לכל מה שהיא אומרת, מה שעשה את לי-לי למרירה יותר ויותר והרס את כל האווירה בבית. 
לבסוף, לי-לי לא יכלה לשאת יותר את המצב והחליטה לעשות משהו.
 
היא הלכה לחבר של אביה, מר הונג, שהיה רוקח עשבים וביקשה ממנו עזרה. היא ביקשה ממנו שיתן לה רעל כדי להרוג את חמותה ולשים קץ לסבל שהיא עוברת בביתה. מר הונג חשב לרגע ולאחר מכן אמר: "לי-לי, אני אעזור לך לפתור את הבעיה שלך אבל את צריכה להקשיב לי היטב ולעשות את כל מה שאני אומר לך".
לי-לי הנהנה בראשה ואמרה לו: "אני מוכנה לעשות את כל מה שאתה תגיד לי לעשות".
מר הונג הלך לחדר אחורי וחזר אחרי כמה דקות כשבידו שק קטן עם עשבים.
הוא אמר ללי-לי "את לא יכולה לתת לחמותך רעל שיהרוג אותה מייד, כי אז כולם יחשדו בך שאת זו שהרגה אותה. לכן, נתתי לך כאן עשבים שהרעל שיש בהם מצטבר בגוף והורג אותו לאט לאט. בכל יום תכיני לאמו של בעלך ארוחה טעימה ושימי לה קצת מהעשבים האלה. כדי שאנשים לא יחשדו בכלום כשהיא תמות, את חייבת להיות זהירה ולהתנהג אליה בצורה הכי ידידותית שאת יכולה. אל תתווכחי איתה, תצייתי לה ותתייחסי אליה כמו אל מלכה".
לי-לי היתה מאד מאושרת. היא הודתה למר הונג ומיהרה הביתה כדי להתחיל בביצוע מזימת הרצח שלה.
חלפו ימים, חלפו שבועות וחודשים ובכל יום הגישה לי-לי לחמותה מנה טעימה שבה הכניסה מעט מתערובת הצמחים שנתן לה מר הונג. כדי שלא יחשדו בה,  היא עשתה כדבריו של מר הונג והתייחסה לחמותה יפה, היא כבשה את הכעס שלה וצייתה לכל מה שהיא אמרה לה. 
החודשים חלפו והאווירה בבית השתנתה מקצה לקצה. 
לי-לי תירגלה את השליטה בכעס שלה כל כך טוב שהיא גילתה שהיא כבר אף פעם לא כועסת או ממורמרת על חמותה. היא לא התווכחה איתה במשך שישה חודשים, וגם החמות הפכה להיות הרבה יותר נעימה ונחמדה.
הגישה של החמות כלפי לי-לי השתנתה והיא התחילה לאהוב את לי-לי כאילו היתה בתה. היא כל הזמן אמרה לחברים ולקרובי המשפחה שלה שלי-לי היא הכלה הכי טובה שאפשר למצוא.
לי-לי וחמותה התייחסו אחת לשנייה כמו אם ובת.
בעלה של לי-לי היה מאושר מאד ממה שקרה.
יום אחד, הלכה לי-לי לראות את מר הונג כדי לקבל את עזרתו. היא אמרה לו "מר הונג, בבקשה תעזור לי לעצור את ההשפעה של הרעל ששמתי לאמא של בעלי באוכל! אני לא רוצה שהיא תמות! היא השתנתה מאד ואני אוהבת אותה כאילו היא אמא שלי."
מר הונג חייך ונענע בראשו. "לי-לי, את לא צריכה לדאוג. לא נתתי לך שום רעל. העשבים שנתתי לך היו ויטמינים שישפרו את בריאותה. הרעל היחיד היה בראש שלך ובגישה שלך כלפיה, אבל עכשיו הכל נעלם בגלל האהבה שנתת לה".
 

 


 
עוד סיפורים קצרים:
 

בזכות הביצים- סיפור קצר מאת יואל ירון

 

סיפורים בני 6 מילים

 

סיפורים קצרים מפחידים באורך של משפט אחד

 

האהבה היא

 

להעריך את מה שיש

 

משימת הבלונים

 

כוס קפה על הקיר

 

הנערה העיוורת

 

איך לצאת מצרות- החמור והבאר

 

סערת הרגשות

יש 2 עמודים
1  2   לעמוד הבא   


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018