ברירת-מחדל  |  
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 עיקבו אחרינו ב-Pinterest

חיפוש באתר:
Custom Search
 
בליינד דיי- 6/6

הבליינד דיי, יום ההזדהות עם העיוורים ולקויי הראייה בישראל חל בתאריך 6/6 ולא קשה לנחש למה. המספר 6/6 הוא ההגדרה הרפואית לראייה תקינה. לכן, דווקא ביום זה החברה הישראלית מוזמנת להכיר את הצד השני, הצד שרואה פחות טוב.
את היום יזמה קבוצת "חושבים בצבע", קבוצת סטודנטים עם עיוורון ולקויות ראייה מתחום  התקשורת.

את הבליינד דיי מציינים מדי שנה בתאריך זה, כשבפעם הראשונה הוא צוין בשנת 2010. בשנים האחרונות היום מתנהל בהובלת המרכז לעיוור בישראל, בשיתוף עמותות וארגונים, העוסקים בשיפור חייה של קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, לצד גופים מהמגזר הציבורי והפרטי ובשיתוף פעולה עם משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים.

קישור לעמוד של בליינד דיי באתר של המרכז לעיוורמטרת הבליינד דיי היא להגביר את המודעות ולהכיר את קהילת האנשים עם העיוורון ולקויות הראייה, ללמוד על היכולות שלהם ועל המגבלות, להבין את החשיבות של שילובם בחברה ואיך להקל עליהם להשתלב.
ביום זה האנשים הרואים מוזמנים לעצום את העיניים ולראות מתוך החשיכה. להבין שגם אם לא רואים 6/6, עדיין אפשר לחשוב בצבע. 

אירועי הבליינד דיי מגיעים אל שיאם במסגרת ציון יום הבליינד דיי בכנסת ישראל, אשר במסגרתו מתקיימות ישיבות בוועדות השונות בנושאים העשויים לשפר ולקדם את זכויותיהם ומעמדם של אנשים עם עיוורון/לקויות הראייה והשתלבותם בחברה.

איך לציין את יום הבליינד דיי?
קבוצת חושבים בצבע מזמינה את הקהל הרחב להשתתף בפעילויות של יום זה, אותן אפשר לראות בדפים שלהם בפייסבוק ובאינסטגרם.  ללוח הימים המיוחדים בשנה     ה-6 ביוני הוא גם יום השפה הרוסית וגם יום העצמאות של שבדיה


 
עוד ימים מיוחדים בחודש יוני:


Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים
 

הוספה למועדפים
  |  הפוך לעמוד הבית    |  תנאי השימוש באתר | מפת האתר  | 
כל הזכויות שמורות © לפרינטיים 2018