ברירת-מחדל  |  

חיפוש באתר:
Custom Search
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


 
 

עיקבו אחרינו ב-Pinterest
 
 
 
יום הבוס- 16/10

יום הבוס, או יום המנהל, הוא חג חילוני שנחגג בכל שנה, ב-16 באוקטובר או ביום העבודה הקרוב אליו ביותר, אם הוא נופל על שישי או שבת.
השנה (2016) נחגג יום הבוס ב-17 באוקטובר, מכיוון שה-16/10 יוצא ביום ראשון, יום השבתון בחו"ל.
היום הזה נועד לחזק את הקשר בין המעביד לעובד, ונהוג להודות בו לבוסים על כך שהם אדיבים והוגנים במשך השנה. יום הבוס נחגג בכמה ארצות: ארה"ב, קנדה, ליטא ורומניה.
אמנם החג הזה הוא די שנוי במחלוקת, אולי בגלל שלא כולם מרגישים צורך ורצון לחגוג אותו, אבל מאז שהתחיל, בשנת 1962, הוא הולך וצובר פופולריות.
זה התחיל בשנת 1958, כשפטרישיה מפרצי הרוסקי רשמה את "יום הבוס הלאומי" בלשכת מסחר של ארה"ב. היא עבדה כמזכירה בחברת סטייט פארם בדירפילד, אילינוי, ובחרה בתאריך זה כי היה יום הולדתו של אביה, איתו היא עבדה באותו הזמן.
המטרה שלה היתה לשפר את האווירה במקומות עבודה ולהראות הערכה לבוסים שלה שהיא חשבה שמגיעה להם. זאת היתה גם אסטרטגיה כדי לנסות לשפר את מערכות יחסים פנים-משרדיים בין מנהלים לעובדיהם. הרוסקי האמינה שעובדים צעירים לפעמים לא מבינים את העבודה הקשה והמסירות שנדרשים הממונים עליהם להכניס לעבודה שלהם. אחרי הכל, הבוסים הם אלה שאחראים לכך שהעבודה תתבצע כמו שצריך.
ארבע שנים מאוחר יותר, ב- 1962, הכריז מושל אילינוי, אוטו קרנר, על יום זה כחג רשמי במדינה ובמהלך השנים הוא הפך לחג בינלאומי שמצוין גם במדינות כמו אוסטרליה, הודו, אירלנד, ומצרים (שחוגגות אותו בתאריכים שונים). 

יום הבוס

    

Go Back  Print  Send Page

פינת הילדים